Kiltit 24/7 katsojat antakaa jotain updeittia... Sore oli pitkään pk-huoneessa? Kuin pitkään? Onks sinne nyt kutsuttu muitakin? Mikä tilanne, mitkä keskustelut?
nimim. kiitollinen jos viitsitte kertoa :)
nimim. kiitollinen jos viitsitte kertoa :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niitä näytetään ainoastaan sitten lähetyksessä päivän viiveellä
Joo mut kertokaa KAUNKO Sore siel oli ja onko muita nyt kutsuttu ja muita asioita, mitä muut juttelee yms. PLIIS kiltit.... :)
siellä. Muut on ollu just silleen, että kyl jos olisisn Sore niin lähtisin heti pois jne...aika hyvin välttävät juttelemasta aiheesta. On siel huoneessa ainaki Jenni ja Kaaleppi ny käyny.
Sore oli päiväkirjahuoneessa n. 2 tuntia.
Toisetkin käyvät siellä nyt vuoron perään.
Mika oli poistunut talosta ja asukkaat siirtyivät syömään juuri valmistunutta pitsaa. Sorella oli hetki sitten mennyt päiväkirjahuoneeseen. Asukkaat eivät jaksaneet odottaa, vaan kävivät pitsan kimppuun samantien.
- Nyt pidetään lujasti yhtä, Kari mietti talon muuttunutta tilannetta.
- Pidetään Mankin muistojuhla, ehdotti mies vielä.
- Sorella varmaan luuli, että täällä on helpompaa. Ei täällä oo kellään helppoa, Kaarlo totesi. Kaikkia harmitti todella paljon, että Mika oli joutunut lähtemään.
- Tää on niin naurettavaa, Sari valitti miettien syitä Mikan lähtöön.
Syönnin jälkeen jälleen kerran vähentynyt porukka alkoi miettiä tulevaa kioskireissua.
- Perustarpeet ja lopulla keittoa! Kaarlo ehdotti ja muut olivat hyvin samaa mieltä ehdotuksen kanssa. Kari mietti, että niillä saataisiin helposti järjestettyä Mikalle muistojuhla.
Asukkaat alkoivat miettiä, kuinka vaikeaa loppujen lopuksi talon vankeus onkaan.
- Mä en aatellu, että tää vankeus olis niin vaikeeta, Kaarlo pohti tilannetta.
- Mulla on välillä ihan saatananmoinen ikävä, Jennikin tunnusti.
- Mulla ei oo ketään yhtä rakasta, vertasi Mira omaa tilannettaan Jenniin.
Kaarlo muisti yhtäkkiä Mikan ison karkkivaraston ja mietti, olisiko Mika jättänyt heille loput karkkinsa jäähyväislahjana. Kaarlo paineli makuuhuoneeseen selvittämään tilannetta.
- Be hold! Tallin antamia, kuulutti Kaarlo tuodessaan kasan suklaata miesten Vesi-makuuhuoneesta.
- Talli alkaa hajota käsiin niin..., Kari kommentoi pimitettyjen suklaiden jakamista.
Suklaista alkoi hirmuinen taisto. Sari miettikin jo nauraen, minkähän ikäisiä he mahtoivatkaan olla, kun suklaa oli yhtäkkiä maailman tärkein asia.
Hanne, Kaarlo ja Kari siirtyivät ulos syömään suklaitaan. Sari, Mira ja Jenni jäivät sisälle puimaan muuttunutta tilannetta.
- Kamala tilanne molemmille, Mira mietti Mikan lähtöä ja Sorellan asemaa talossa.
- Jos mä olisin Sorella niin mä lähtisin nyt, Jenni sanoi suoraan. Sari mietti kauhulla, mitä ulkomaailmassa mahtoi kyseisellä hetkellä tapahtua.
Jenni, Sari ja Mirakin siirtyivät ulos muiden luokse ja juttelu kääntyi yleisiin aiheisiin.
subtv:n nettisivuilla päivitetään jatkuvasti tuoreita tapahtumia, kannattaa katsoa, jos kiinnostaa niin ei edes tarvitse 24/7:aa
Sorella on jo tullut takaisin ja syönyt pizzaakin, jonka tekemiseen ei halunnut osallistua. Kävelee nyt ympyrää yksin pihalla. Ei kestä viikkoa...pää hajoaa
Sori, mutta mun mielestä Subtv:n omat "tiedotteet2 on parhaimmillaan yli 2 tunnin viiveellä ja niis on vaan "virallinen" totuus...
Täält saa paljo paremmin infoa. Kiitos 24/7 porukoille :)
Kaikki käyvät vuorollaan päiväkirjahuoneessa, antamssa nimeämispisteet.
Mulla on kyllä 24/7 ja olen töiden jälkeen seurannut lähes katkotta sitä. Sore meni huoneeseen ennen pizzan syöntiä siinä klo 17 maissa ja tuli ulos vasta muistaakseni 19.30 jälkeen
melkein 2 tuntia.. sen jälkeen pyydetty muitakin peräjälkeen, ei normaalikuulutuksin vaan pk:sta tullut sanonut seuraavalle että menee. Ei kummempia keskusteluita, niistähän ei saa varmaan puhua.
Saat kaikki tiedot täältä sivustolta live ajassa. Muista aina painaa sivulla F5 nappia, että se päivittyy ja uudet uutiset tulee näkyviin.
http://bb.subtv.fi/subnetti/bigbrother2006/uutiset.shtml