KERTOKAAPA SORELLAN

että mitä jos ois käyny toisinpäin että sorella olisi laskenut mikan housut alas kun mika ois nukkunu!! ei varmaan mitään sen kummempaa. ja täällä kehdataan puhua asiasta vielä raiskaus-nimikkeellä.en voi uskoa.ja laki on perseestä jos mika täs on nyt syyllinen,toivottavasti bbtä ei tehä enää koskaan suomessa
9709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Samaa mieltä! Vittuun koko bb!

Äänestä

onko sun elämäs nyt ohi? :D grow up

Äänestä

täysin samaa mieltä.

Äänestä

olisi siivet niin se lentäis ! Nyt on myöhäistä jossitella kun paskat on housussa !

Äänestä

Taisi olla Norjassa nainen sai tuomion, kun oli nukkuvan miehen kanssa ryhtynyt harrastamaan seksiä. Että on se toisinkinpäin rikos.

Äänestä

Miehenkin voi raiskata.

Raiskaukseen ei välttämättä tarvita 'sitä' kalua. Sormikin riittää.

Henkisesti ei aina tarvita edes sanoja.

Äänestä

niinpäin!:D En tiedä oisko siitä voitu syyttää. Todennäköisesti kyllä siitäkin voitais, vaikka aika absurdi tilannehan tollanen olis?!:D

Kun lain pykälät on selkeesti kirjoitettu, niin poliisi vaan tekee päätelmänsä harkitaanko syytteeseen asettamista vai ei. Siis korostan...poliisi tekee sen! Ei tässä tapauksessa BB tai edes Sorella!

En minä Sorellaa puolusta, mutta vielä vähemmän näen puolustettavaa Mikan toiminnassa! Silloin tällöin ihmiset juo itsensä känniin ja saattavat humalatilassa syyllistyä lainvastaiseen toimintaan.
Ei tässä pitäisi olla mitään epäselvää...ja kuten sanottua, tämä on poliisiasia, eikä siinä BB:n tai Sorellan itku paljon auta.

Äänestä

ole mistään raiskauksesta. Lue tuolta alempaa linkeistä Espoon poliisin virallinen tiedote. Ei tiedetä vielä ainakaan julkisuudessa tuleeko syyte olemaan seksuaalisesta hyväksikäytöstä tai jostain muusta. Malta sinäkin huomiseen. En voi ymmärtää näitä ihmisiä ketkä eivät tajua että Suomessa on lait, joita tulee noudattaa. Eihän poliisi voi villaisella tällaista painaa!! En ole kummankaan puolella kisan kannalta, oikeus täytyy toteutua kuitenkin lakien mukaan. Siksi Mika nyt selvittämässä asioitaan ja toimiaan. Toiminta oli selkeästi epäilyttävää ja miten täällä olevat ihmiset voivat kuvitella ettei ollut?? Luuletteko että poliisi muuten vaan puuttui asiaan?? Herätkää nyt jo tähän realismiin, ei kyse ole vaan BB kisan voitosta vaan vakavasta asiasta!!!!

Äänestä

Jos tätillä ois munat olisko se setä. Huomenna sataa lunta tai ei sada.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puolustajat kirjoitti:

että mitä jos ois käyny toisinpäin että sorella olisi laskenut mikan housut alas kun mika ois nukkunu!! ei varmaan mitään sen kummempaa. ja täällä kehdataan puhua asiasta vielä raiskaus-nimikkeellä.en voi uskoa.ja laki on perseestä jos mika täs on nyt syyllinen,toivottavasti bbtä ei tehä enää koskaan suomessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu