Keskustelupalstoilla yleensä keskustellaan. Tällä palstalla näyttää olla "sota" kokoajan. Kumpi ryhmä on se viisaampi, joka vetäytyy kunniallisesti: vl vaiko ei vl? Ollakko vaiko eikö olla. Aika huvittavia olette :)
Sairasta meininkiä!
satunnainen lukija
5674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
hyvä elämä ja millä tavoin sen voi saavuttaa ... yksimielisyyteen emme ole vielä päässeet, mutta toivoa on :)!
ovat niin kovapäisiä ja Raamatun sana ei kelpaa heille. Pakostihan siinä silloin on kinat päällä. Uskovaisten on pakko puolustaa Jumalan sanaa vanhoillisten harhaoppeja vastaan.
opettaa, että uskonnot on keksitty vain sen takia, jotta ihmisten olisi helpompi hyväksyä oma kuolevaisuutensa heidän tietoisuutensa pohjalta, mitä heillä on itsestään.
Minun mielestäni täällä on terve ja keskusteleva meininki. Itse asiassa tämä palsta on ollut minulle hyvin terapeuttinen. Täällä on saanut keskustella asioista vapaasti niiden oikeilla nimillä, tämä palsta on selventänyt minulle asioita, jotka ovat olleet "jäässä" kymmenen vuotta. Täällä olen saanut niihin selkoa, je se on poistanut paljon patoutumia ja katkeruuttakin. Olen tyytyväinen että tämä on olemassa! Täällä on paljon oivaltavia puheenvuoroja ja siinä sivussa vähän roskaakin, mutta niinhän se on aina jokapaikassa :)
vain kirjallista ilmaisua. Olen jonkin verran jo kehittynyt. Siitä iloitsen!