onks

bemarikuskeilla kusta päässä,tos kun kattelee parvekkeelta,kaikki ajaa kuin siat,ei ole kaasuläpässä kuin on tai off,aina sama kaava,lappu lautaan kävi miten kävi. ruotsissakin melkein kaikki nuorten onnettomuudet johtuu,kun isi on ostanut pojalleen bemarin,ajatelkaa pojat järjellä tätä...ihmisellä on vain yksi ELÄMÄ.
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asut siis kerrostalossa.
Otan osaa. Itse pidän sellaista asumismuotoa hyvin ihmeellisenä. Eikö teillä ole ihan "järjestyssääntöjäkin" milloin saa tehdä mitäkin ja milloin pitää nukkua?
No, sopiihan se holhuksesta pitäville demareille ja siten 90% suomalaisille.
Suomessa kun on huutava "tonttipula".

Tuomioja: 'en kannata USA:n mallin laajoja omakotialueita'. No miksi? No siksi että silloin ei kateellisuutta voisi ylläpitää.

Äänestä

...sitten? Kusipäisiä Toyotakuskeja on kuitenkin huomattavasti enemän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikilla kirjoitti:

bemarikuskeilla kusta päässä,tos kun kattelee parvekkeelta,kaikki ajaa kuin siat,ei ole kaasuläpässä kuin on tai off,aina sama kaava,lappu lautaan kävi miten kävi. ruotsissakin melkein kaikki nuorten onnettomuudet johtuu,kun isi on ostanut pojalleen bemarin,ajatelkaa pojat järjellä tätä...ihmisellä on vain yksi ELÄMÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu