Haapaveden kepulit ?
Oulaisten Keijoa pompotellaan.
Oulaisten Keijoa pompotellaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Pylvästä nitistämään Koskea ja Vilkunaa ?
moittivat Niva-Kärsä naimakauppaa.
Haapavetisiä kosivat?
mahdollisimman moni tunkiokommunisti(Kepu) putoaa eduskunnasta ja tilalle tulee totuutta puhuvia ja asioita jämäkästi ajavia vasemmistolaisia.Esim.Koskikin esiintyy vain vaalien alla kaikkien ystävänä ja muka asioita ajavana miehenä.Jokohan hänen pestisä saatais päättymään.
tule vasemmiston äänestäjiä, kukapa sitä neukkuaikaa kaipaa.
oli kiivaimpia neuvostoihailijoita.
Lienevät vieläkin, kun muistelevat vanhoja niin innokkaasti.
eime neukkuaikaa kaipaa, siksi ei äänestetä vasemmistoa.
olise hyvää aikaa , kauppa kävi,rahaa tuli duunareille ovista ja ikkunoista ja Suomen puupää herrat ei uskaltaneet ryppyillä ja polokia työläisiä maton alle.
kansaa riistetään, emme äänestä riistäjiä.
tarkoitakkaan sosialismia kun puhun vasemmistosta.Eikö mielestäsi muka sitten oikeisto, johon kepukin kuuluu ,ole kaikkein pahinta riistäjä porukkaa.Tutkippas aikasi kuluksi näiden oikesitolaisten toimitaa ja avaa silmäsi.
katso kommunistimaita kiina ,kuuba ja pohjoiskorea, ei minkäänlaista demokratiaa, kansaa riistetään, ei koskaan vasemmistoa enään.
Kato vaikka Vasuri-Eskon toimintaa.
Tiukin laillisuuden ja oikeudenmukaisuuden puolustaja kaupungissamme.
Jopa esimiestensä jutut vaatinu tutkittavaksi.
Tiijät kyykytykset jne.
onkin ,eihän siellä ole demokratiaa,ei välitetä demokraattisista päätöksistä.
noudattaminen on kansanvallan perusta.
Ilman niitä rehottaa mielivalta.
Suuri kepulien harjoittamaa mielivaltaa vastaan Vasuri-Esko on noussut.
sinä Synkkä-Yksinpuhelija oot höpöttänyt.
päätökset ei sido kommunismissä.
jatkuvasti täällä palstoilla . Sinut tunnistaa siitä, että kirjoitat toistuvasti sanan kommunistia, äällä, eli väärin (kommunistiä). Joku tuossa taisi mainitakin jo, että jos ihminen on vasemmistolainen, hän ei ole silti kommunisti, niinkuin ei kokoomuslaisetkaan ole fasisteja tai kepulaiset kokoomuslaisia. Eli vähän tarkkuutta lisää.
yrittää kiemurrella pois siitä aatteesta.Jos kannatat vasemmistoliittoa kannatat kommunistejä.
eli käytät ää:tä aa.n paikalla. Mutta sitten asiaan. En ole kommunisti. Olen Vasemmistoliiton jäsen. Suomessa on kyllä kommunistinen puolue, mutta sen jäsenmäärä on hyvin pieni. En tunne Haapavedellä yhtään kommunistipuolueen jäsentä - Vasemmistoliiton jäseniä kyllä.
kommunistille piti keksiä ihmisten hämäämiseksi.Vasemmistoliito jatkaa samaa huijausta.
kuule niin tolovana ettei se erota metsää puilta.Sen kans on aivan turha kinata ,tyhmä mikä tyhmä.
vasuri tosiaan sellaisia kuin sanoit,olen samaa mieltä.
kommentteja Koskella tämän päivän lehdessä. Tuon tason päättäjiltä vaaditaankin jämäkkyyttä ja rohkeutta sanoa tiukassa paikassa. Hyvä Markku!
katsoppas vasemmalle elikkäs Ruotsiin.Maassa on ollut vasemmistovetoinen hallitus paria poikkeusta lukuunottamatta paria oikeisto hallitusta.70 luvulla Fäldinin johtama oikeisto tuhosi pitkälti Tage Erlanderin ja Olof Palmen rakentaman hyvinvoinnin muutamassa vuodessa .Samoin kävi myöhemmässä oikeisto kokelussa.Ruotsin viisas kansa tiesi ennen mikä on paras,nyt kävi valitettavasti taas samoin äskettäisten vaalien kanssa.Sosialistien aikana Ruotsin tellisuus työllisti kaikki naapurimaiden työttömät jotka halusivat sinne lähteä,m.m liki 500,000 Suomalaista ,täkäläisten jukuripää herrojen tyhmyyden ja taitamattomien poliitikkojen takia työttömyyden kiroissa elää kituuttavia ihmisiä.
kannattaa tukea.
on tuo höpötys ollut niin oksettavaa tuolla vasurilla.
nuille kepuleille tuikata?
tuo vasurikommari ,joutaa mennä.
sillee sievästi sipastaan.
Sinuakin.
kun laitoin asiallista keskustelu aiheesta kehiin,niin tämmöstä palautetta saa ihmisiltä jotka ei ymmärrä kuinka yhteikunta ja liiketoiminta toimii.Kukaan ei näyttänyt ymmärtävän todelista pointtia mitä ajoin takaa ,siis sitä että työläisväestö ei voi äänestää ja kannattaa kepua ,saatikka kokoomusta ,taikka muita oikeistopuolueita ,koska ne ajavat vain työnantajien etuja .Onko meillä duunareilla tosiaan pakko äänestää meitä itseämme edustamaan ja asioitamme ajamaan henkilöitä jotka ajavat työnantajien etuja .Viittaan nyt keskustan Edustajiin esim. Koskeen ,Pylvääseen ja Vilkunaan .Kyllähän meidän köyhien ja työttömyyskorvaksien armopaloilla elävien ja myöskin työtätekevien asioita ja toimeentulon rajamailla elävien ihmisten asioita ajavia edustajia löytyy paremmin työväen puolueista.Mutta kun me pohjanmaalaiset olemme niin tyhmää porukkaa että jos äänestät vasemmistoa niin olet kommunisti.Niin lujassa se on isiltä peritty uskonto ja luulo siitä että kepu on ainut oikea taivas.Uskonto ja isien peritöoppi joutaa heittää romukoppaan . Nyt eletään 2100 lukua ,ja eletään sen mukaan ,työn tekijän asioita ei taatusti aja VANHANEN kumppaneineen saatikka kokomuksen nuoret nörtit ,vaan se on vahva vasemmisto ammattiliiton voimin joka puolustaa meitä.Katsokaa vaikka Kiinaa ,jossa jyllää kaikenlainen riistoja ja ympäristön tuhoaminen ,sinne pitää meidänkin porvarien päästä imemään halvasta työvoimasta mahdollisimman suuri hyöty.Jos annat kannatuksesi oikeistolle, niin ei ole kaukana ne ajat kun tännekin tuodaan n.s kolmansista maista duunareita tekemään meidän työt.Nyt medän työtätekevien on vedettävä yhtä köyttä ja äänestettävä edustajiksi miehet ja naiset jotka eivät ole oikeiston ja rahanvallan talutusnuorassa.Ei ääntä Kepulle taikka Kokommukselle.
juuri nuo vasurikommunistit yksinvaltiaana siellä riistetään kansaa.Vasemmistoliitto oli hallituksessa monet vuodet leikkasivat eläkkeitä ,huononsivat lapsiperheiden ja opiskelijoiden tukeja.Optio systeemit kehiteltiin heidän myötävaikutuksella, eipä kiinnosta äänestää niitä,vaikka olenkin työläinen.
sinun vasurikommunistioppisi joutaa historian romukoppaan, miten kävi suuren ja mahtavan Neuvostoliiton.Ei kukaan enään halua tommosta vasurioppia kannattaa.
että eletään 1100 lukua.Edellisellä vuosisadalla elettiin 1900 lukua.Mihin se 2000 luku on häipynyt???
koskeen uponnutta.
Pohjaan tarttunutta.