eihän se laihduttaminen ole terveellistä millään tavalla,päin vastoin! ja jos haluaa näyttää hyvältä ja olla laiha niin pitää tietenkin syödä hyvin ja urheilla siten että kaikkia lihaksia käyttää ,eli käydä jossain esimerkiksi kuntosalien jumpissa,laihduttaa ja näytätkin sitten kauniilta,eikä miltään luurangolta joka on yrittänyt laihduttaa mutta ei saa poltettua kuntoilulla läskejä pois,kun ei syö ja ei muuta kun lenkkeile.
ja anorektikko naiset miettikää haluatteko tulevaisuudessa lapsia ja mukavan perheen,ette voi saada välttämättä ikinä lapsia laihduttamisen takia ja kukaan mies ei kiinnostu luurangoista eikä teillä ole aikaa miehille hirmusen laihduttamisen lomassa.
ja anorektikko naiset miettikää haluatteko tulevaisuudessa lapsia ja mukavan perheen,ette voi saada välttämättä ikinä lapsia laihduttamisen takia ja kukaan mies ei kiinnostu luurangoista eikä teillä ole aikaa miehille hirmusen laihduttamisen lomassa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kaikki anorektikot ei oo nahkalla peitettyjä luukasoja. inhottavaa, kun ihmiset edelleen yleistää just tolleen.
mä oon anorektikko ja urheilen ja nostan punttia. mä oon laiha ja myös lihaksikas.
varmasti suuresta osasta sairastajia ei ees nää ulospäin, että ne sairastaa. kaikki ei mee niin äärimmäisyyksiin. ne ei joko onnistu siinä tai ne ei ees taho. seki on mahollista..
että anoreksiaan sisäiset kipunsa purkava jo lähtökohtaisesti ei uskalla laskea ihmisiä lähelleen? Minuun se sopi hyvin. Olin kasvatettu (kasvanut) siihen, etten saa tarvita ketään, aina on oltava vahva eikä ihmisiin oikeasti voi luottaa.
Tämä japatus taas, "ja kukaan mies ei kiinnostu ja kukaan mies ei kiinnostu ja kukaan mies ei kiinnostu ...", ei ensinnäkään pidä paikkaansa ja toisekseen, on täysin lapsellista yrittää saada nainen pitämään itsestään "sellaisenaan" tukeutumalla "miehet tykkää" -perusteluihin. Älkää aina kiertäkö naiseen miehen kautta! Puhukaa sille naiselle/ tytölle, nähkää se nainen, kuunnelkaa sitä naista. Sitä ihmistä, joka ei itse siedä itseään.
Sori vihainen sävy ja sekavakin tilitys. Toiste asiallisemmin.