Firefox&xp:n palomuuri

Olettekos ajatelleet onko otsikon mukainen yhdistelmä turvallinen?

Aattelin vaa, mitenkäs mikrosoftin tuote suojaa kilpailijoitten selaimia? Onko siitä tutkittua dokumentaatiota, siis joku olisi oikeesti tehnyt testejä?

PS:Olihan tuliketussa aukkojakin enemmän...
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

palomuurilla ei ole mitään tekemistä selaimen turvallisuuden kanssa, jos selaimessa on aukko sitä ei tuki mikään palomuuri tai vastaava. xp:n palomuuri on mikä on, suosittelen muuria joka blokkaa myös ulospäin menevän liikenteen.

Äänestä

eikä ole pätkääkään kiinnostunut mikä selain
siellä liikenteen loppupäässä päässä on.
Se vain analysoi verkkokortin välittämää
liikennettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulinen kettuviekas kirjoitti:

Olettekos ajatelleet onko otsikon mukainen yhdistelmä turvallinen?

Aattelin vaa, mitenkäs mikrosoftin tuote suojaa kilpailijoitten selaimia? Onko siitä tutkittua dokumentaatiota, siis joku olisi oikeesti tehnyt testejä?

PS:Olihan tuliketussa aukkojakin enemmän...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu