viikon tauko

Tämä palsta voitaisiin sulkea viikoksi ja sen jälkeen aloittaa taas alusta. Viikossa voisi tulla uusia näkökulmia ja tiskitkin tulisi tiskattua kun voisi tehdä jotain muuta kuin ihmetellä täällä tätä juupas eipäs menoa.
6456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tässä menee päivät,ei saa töitä tehdyksi. Keskiviikkoisin keskustelu kuumimpana käy päivämiehen ilmestyttyä. Toisaalta tää on huvittavaa. Miksi näitä pohdiskeluja ei voi keskustella porukasssa. Outoa tää on.

Äänestä
  • virtuaalirauhanyhdistys, jossa me oleilemme pian koko valveillaoloaikamme?

    Äänestä

  • pitäisikö porukat olla jaettu lestadiolaisiin ja ei lestadiolaisiin vai kaikki sikin sokin niin kuin tällä hauskalla palstakin.

    Äänestä

Sähköallergiaa, säteilyä ja vielä vaikka syöpä. Ei anna mitään, muuta kuin pahan mielen. Näin on.
Liikkumaan vaan ja niitä rästitöitä tekemään. Tulee paljon parempi mieli.

Äänestä
  • Tietysti harmittaa, kun olette aseettomia, ja pelkureita, kun annatte ihmisten itseänne orjuuttaa kaiken maailman säännöillä ja epäraamatullisilla kielloilla. Sitten kun ymmärrätte, että voi mitenkään harhojanne puolustaa, eikä teidän johtajanne, niin olette vihoissanne, mutta vika on teissä itseänne.

    Mietitte, päänne puhki, mutta ette uskalla tehdä parannusta; tupakasta, ehkäisy kielloista, jne. - todellisuudessa olette suurimpia pelkureita ja ainoa mihin pysytitte on haukkua muita ja pastaa.

    Teitä ei kukaan tällä palstalla kaipaa, eikä ikävöi, mutta ette voi näköjään vaan häipyä vaan jäätte valittamaan, kun ette parempaan pysty.

    Olette todellisia "peräkammarin poikia", sen näkee jo kaukaa.

    Äänestä

  • koska ette nöyrry parannukseen kirjoitti:

    Tietysti harmittaa, kun olette aseettomia, ja pelkureita, kun annatte ihmisten itseänne orjuuttaa kaiken maailman säännöillä ja epäraamatullisilla kielloilla. Sitten kun ymmärrätte, että voi mitenkään harhojanne puolustaa, eikä teidän johtajanne, niin olette vihoissanne, mutta vika on teissä itseänne.

    Mietitte, päänne puhki, mutta ette uskalla tehdä parannusta; tupakasta, ehkäisy kielloista, jne. - todellisuudessa olette suurimpia pelkureita ja ainoa mihin pysytitte on haukkua muita ja pastaa.

    Teitä ei kukaan tällä palstalla kaipaa, eikä ikävöi, mutta ette voi näköjään vaan häipyä vaan jäätte valittamaan, kun ette parempaan pysty.

    Olette todellisia "peräkammarin poikia", sen näkee jo kaukaa.

    Mistä tiedät keitä olemme? Mistä tiedät, että vain peräkammarin poikia? Mistä tiedät, että meitä on orjuutettu? Kaivataanko sinua tällä palstalla? Kuka on haukkunut palstaa? Onko ehdotus palstan sulkemisesta haukkumista?

    MINÄ eli ALOITTAJA OLEN EI-lestadiolainen ja ei-mihinkään kirkkokuntaan kuuluva. Olen nainen yli 50v.

    Vierailen palstalla silloin tällöin ihmettelemässä tämän palstan menoa. Siksi ehdotin, että palsta suljettaisiin viikoksi, sillä meno on melkoista. Lestadiolaisuudessa näyttäisi olevan sekä hyvää että pahaa, näin suomalaisen kulttuurin silmin katsottuna. En silti liittyisi heihin, en ainakaan tältä palstalta saamieni kokemusten perusteella.

    Millä muulla tavalla olisit voinut asiasi esittää, että se menisi paremmin perille heille, joille sen ehkä olit tarkoittanut? Olisi kiva tietää mihin itse kuulut, oletko mies vai nainen ja minkä ikäinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palstalle kirjoitti:

Tämä palsta voitaisiin sulkea viikoksi ja sen jälkeen aloittaa taas alusta. Viikossa voisi tulla uusia näkökulmia ja tiskitkin tulisi tiskattua kun voisi tehdä jotain muuta kuin ihmetellä täällä tätä juupas eipäs menoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu