qmailrocks

kotinörde

asensin postipalvelimen www.qmailrocks.org ohjeitten mukaisesti debianiin. mutta SquirrelMailiin postmasterina kirjauduttaessa tulee aina virheilmoitus väärästä salasanasta/käyttäjätunnuksesta vaikka ne on varmasti oikein. millään muullakaan tekemälläni tunnuksella ei pääse. SquirrelMail configtest valittaa päällä olevasta register_globalssistam, mutta sillä ei liene merkitystä? configtest ilmoittaa myös ==> ERROR: Data dir () does not exist!

3

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi luoja

      Jos se siitä herjaa niin ihan varmasti on väliä!!!

      • kotinörde

        testasin register globals off ja sama tulos.


    • Jorge77

      Tuo kansio herja meinaa sitä kansiota joka on tuon squirrelmail kansion alla... eli joko sillä kansiolla ei ole riittävästi oikeuksia chmod 777 tai sitä ei ole olemassa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      69
      10810
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      134
      10221
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      23
      7973
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6414
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      40
      5280
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      70
      4934
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      135
      4235
    8. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      13
      3822
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3524
    10. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      66
      3237
    Aihe