Ettekö te ruurangot tiedä, että meitä miehiä -enemmistöä meistä, pelkästään inhotatte.
Lopettakaa syöminen kokonaan, ja menkää puulaatikkoon valmiiksi makaamaan. Luurankotytöt saa kylmiä väreitä selkäpiissä, kun ei ole yhtään muotoa. Eikös semmoiset kuulu "mänty-yksiöön" kiven alle, siellä luurangot on.
"Ei laaksoa, ei kukkulaa..." Nainen ilman aistillista lantiota ja rintoja ei ole nainen. Toisianneko yritätte miellyttää? Meitä miehiä lähinnä kuvotatte. Kenen suosiota tavoittelette?
Ette ainakaan miesten.
Lopettakaa syöminen kokonaan, ja menkää puulaatikkoon valmiiksi makaamaan. Luurankotytöt saa kylmiä väreitä selkäpiissä, kun ei ole yhtään muotoa. Eikös semmoiset kuulu "mänty-yksiöön" kiven alle, siellä luurangot on.
"Ei laaksoa, ei kukkulaa..." Nainen ilman aistillista lantiota ja rintoja ei ole nainen. Toisianneko yritätte miellyttää? Meitä miehiä lähinnä kuvotatte. Kenen suosiota tavoittelette?
Ette ainakaan miesten.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei, nainen ei todellakaan tee kaikkea miehen vuoksi, miestä miellyttääkseen. Ei hyvässä, eikä pahssa. Mene sinä oksentelemaan toisten sairasvuoteen äärestä reilustin sinne pisuaarin puolelle. Ja sulje ovi perässäsi.
Ei, nainen ei todellakaan tee kaikkea miehen vuoksi, miestä miellyttääkseen. Ei hyvässä, eikä pahassa. Mene sinä oksentelemaan toisten sairasvuoteen äärestä reilusti sinne pisuaarin puolelle. Ja sulje ovi perässäsi.
Miltei 10% anorektikoista on miehiä.
muutenkin niin ainoa, millä saa itsensä näyttämään hyvältä, on se laihuus. Ja olet kyllä väärässä tossa enemmistössä, kyllä enemmistö tykkää laihoista!!! Kun monessa keskustelussa on todettui ettei ole mitään ääripää laihoja suurin osa sairaista, vaan siihen vain pyritään. Tuskin tunnistaisitkaan anorektikkoa kadulla... On muitakin laihoja ja vaatteet peittää...
Sä olet niin oikeassa!
Miksi nainen on nainen vasta kun sillä on kunnon (!?) tissit?
Itse olen yli parikymppinen enkä koskaan ole omistanut rintoja.
En tunne itseäni naiselliseksi eikä yhteiskunta tee käsitykseni muuttamisesta yhtään helpompaa.
Enkä ole laiha en edes hoikka, en ole koskaan ollut.
(165cm/58kg)
Vaikka en ole anorektinen (en ulkonäöllisesti enkä sisäisesti) käyn silti samantyyppisiä inhon ja vihantuntemuksia itseäni kohtaan läpi pääni sisällä.
Tiedän itsekin ajattelevani lapsellisesti, mutta sitä hallitsevaa itseinhoa ja ajtusta että minussa on jokin vikana, on kovin vaikea lähteä yhtäkkiä muuttamaan, olen kuitenkin kymmenen vuotta tämän asian kanssa jo painiskellut..
No sinäpä olet harvinaisen fiksu ja empaattinen mies.
Mene seuraavaksi vaikka syöpä-palstalle haukkumaan,
tai morkkaamaan masennuksesta kärsiviä. Luuletko että
oikeasti anoreksiaa sairastava paranee, kun hänet haukkuu
ja käskee syömään enemmän?
Kyllä maailma on idiootteja pullollaan.
eivät miehet tunteile,eivät he voi tajuta tätä ellei sitä heillä itse ole,hyvä että yrität sanoa totuuden siitä ettei kukaan mies OIKEASTI!tykkää laihoista naisista vaan normaaleista,en tiedä miksi te muut anorek sanotte niin mutta ei kukaan mies tykkää!!!Jos tykkäävät niin se johtuu tästä sairaasta maailmasta ja vaikka mistä mutta ei aluperältään miehestä,toki jotkut tykkäävät pieni luisista jotkut pitkistä jotkut lyhyistä ym. mutta kukaan ei tykkää mannekiineista tai laihemmista!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000606&posting=22000000019933970
Mä en ainakaan kerää miesten hyväksyntää, never! Ja enkä myöskään naisten, en kenenkään. Vain minä merkkaan itselleni.
hmm, kuka meistä muka laihduttaa miesten takia? älkää nyt viitsikö jätkät laittaa itseänne korokkeelle. mä en ainakaan. havittelen enemmänkin tyttöjen hyväksyntää jos jonkun, ja vanhempieni, niin ja omaani ennenkaikkea, tunnen olevani surkea luuseri jos syön liikaa. nauttikaa pojat kun voitte mättää pizzaa naamaan ilman näkyviä tuloksia, mä en voi.