uus punane pall mall on helvetin hyvää,
kannattaa kokeilla. parempi maku ku missään...
kannattaa kokeilla. parempi maku ku missään...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ihan paskaa ne kaikki on.
20 vuotta on ikää ja kaikki merkit ja maut kokeiltu.
sinipunanen lm oli ennen suosikki mut nyt oon
alkanu vetää punasta pall mallia...
Repesin! :D
Oikeeta ikää 15v.
No,kuka nyt mistäkin tykkää.Itselle ei oikein Pall MAllit maistu.Kyllä se joillekkin on maistunut,kun lienee yksi pisimpään markkinoilla yhtämittaisesti olleita merkkejä.1890-luvulta asti.
Se on muuten brittish american tobaccon merkki,ei phillip morrisin.
Kohteliaasti pyytäisin: kerro minulle, mitä on valkoinen Marlboro? Mihin kategoriaan se asettuu tavallisen Marlboron kanssa? Ja onko niitä moniakin eri värejä/vahvuuksia eri maissa? Luin jostain henkilöstä, joka kuulemma poltti juuri tätä ja jäin pohtimaan tuotteen todellista luonnetta.
Valkoinen marlboro on ennen marlboro light nimellä myyty tuote.Enää ei ole ns.light tuotteita.
Sitä voinee pitää tavallisen punaisen pikkusisarena.Puolivahvojen kategoriaanhan se lukeutuu nikotiini-ja tervapitoisuuksiltaan.
Mutta monien,myös minun,mielestä se on huomattavasti aromikkaampi kuin klassinen punainen,joka taipuu useiden mielestä enemmän makeahkoon suuntaan.
En ole suuri marlboron ystävä,niin en tiedä eri kategosioista kuin nämä suomessa myytävät 2 eri vahvuista vihreätä,vahvin punainen ja punainen 100's(pisempi,mutta sama tupakka),valkoinen( valkoinen 100'...harvinainen,silti jossain myynnissä.)
Ja sitten toisinaan kaupan näkyy olevan miedompi punainen(tervaa vähemmän,ja nikotiinia 0.7mg sen 'oikean'punaisen 0.8mg:n sijaan).miedomman punaisen erottaa valkoisesta ulkoreunasta,joka kehystää sitä normaalia punaista askin alareunaa.Mielestäni tätä miedompaa punaista ei ole kuin kovissa askeissa,ja se on kyllä todella harvinainen.Joissain 3 koon K-marketeissa olen nähnyt,ja joillain r-kioskeilla.
Kiitän tiedoista, R.T.! Hyvää syksyn jatkoa!