Moi!
Onko kukaan ollut kesällä Bangkokissa? Millasta oli ja mitä tykkäsit muutenkiin paikasta? Jaksaisko olla 2 viikkoa?
kesällä bangkokiin
4
889
Vastaukset
- Erkki/hki
Oltiin viime kesänä (Elokuun lopulla)viikko ja paljon jäi näkemättä ja kokematta, ensi kesäksi suunnitteilla 2 viikon reissu. Mahtava paikka oli kesä tai talvi.Muuten voisit selata tuota Thaimaa osiota,sieltä löytyy tietoa ja linkkejä.
- kesällä
Loppukesästä Bangkok ihan ok paikka, tosin itse en olisis sielä viikkoa kauempaa. Tekemistä ja ihmeteltävää riittää ehkä viikoksi, mutta sen jälkeen halajaa jo mieli pois siitä kaaoksesta ja hulinasta. Thaimaassa on muitakin todella hienoja paikkoja, ja Bangkok mielestäni mukava pysähdyspaikka, mutten itse tekisi juuri sinne suuntautuvaa reissua..
Toki jos kiertelet Bangkokin ympäristöä vois paikassa viihtyäkkin. Shoppailuun se on kuitenkin ehdoton paikka. Bangkokissa ei ole asiaa mitä sieltä ei saisi - viime kesänä reissussa
Hei! Bangkok on mielestäni aivan mieletön paikka ja siellä kyllä riittää tekemistä ja näkemistä vaikka kuinka pitkäksi aikaa. Tosin jos olet ensimmäistä kertaa menossa, voi kaaos tuntua aluksi aika raskaalta, joten ehkäpä viikko Bangkokissa riittäisi ja toisen viikon voisi viettää vaikka Hua Hinissa...toisaalta myös bangkokissa on rauhallisempaakin tekemistä, esim. jokiristeilyt, puistopiknikit jne.
Kannattaa myös ottaa hyvä hotelli, jotta voi sitten vaikka löhöillä uima-altaalla. Viime kesäkuussa Bangkokissa satoi melko paljon, mutta yleensä kesäkuu on vielä melko kuivaa...sateeseenkin kannattaa kyllä varautua ja sadepäiväthän voi aina käyttää vaikkapa shoppailuun! :)- Erkki/hki
Me oltiin viikko Bangkokissa ja kaksi Hua Hinissä Elo-Syyskuun vaihteessa. Vettä tuli muutaman kerran, lähes aina lyhyitä kuuroja. Meitä ne ei haitanneet. Ilma vain puhdistui mukavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345