On teillä lapsille selittämistä

jos tämä on tarumaattisinta mitä he kokevat opensa kautta:)

Ainakin kun kullannupuille on nappula jos ahistaa laittaa tv kiinni.

Joo Irakin sota ei varmaan järkyttänytkään? Eikä kansanedustajan haulikkoleikit?

Ehei kun tään nuoren opettajan känniolo ja rikoksen koht joutuminenhan se lasten traumat luo juu.

Haistakaa pitkä musta...
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.....

Äänestä

Kuka antaa 9-vuotiaan valvoa yhteentoista asti ja tuijottaa teeveetä? Jos tuon ikänen on valveilla tohon aikaan, ni pare lukea Harry Potteria sängyssä tai juoda kuumaa maitoa, EI katsoa sub teeveetä.

Siinä ohjelmassahan kirotaankin niin paljon, että ei ole soveliasta. Ilmeisesti näiden ihmisten kotona katsotaan myös pornoa lasten kanssa. Älkää syyttäkö opettajia tai teeveetä, jos itse annatte lasten tehdä mitä vaan. Juovat itse illat pitkät bissee, niin eivät ehdi seurata mitä lapset tekee? Sorellan syy siis? Voi pyhä mooses.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edessä kirjoitti:

jos tämä on tarumaattisinta mitä he kokevat opensa kautta:)

Ainakin kun kullannupuille on nappula jos ahistaa laittaa tv kiinni.

Joo Irakin sota ei varmaan järkyttänytkään? Eikä kansanedustajan haulikkoleikit?

Ehei kun tään nuoren opettajan känniolo ja rikoksen koht joutuminenhan se lasten traumat luo juu.

Haistakaa pitkä musta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu