..JOS SOrella TODELLA tuntisi itsensä hyväksikäytetyksi/raiskatuksi, niin hän ei olisi jäänyt taloon, jossa hän ei SAA puhua asiasta muiden kanssakilpailijoiden kanssa. Hyväksikäytön/raiskauksen uhrit tarvitsevat ammattiapua pitkään. Syytös on sen verran vakava, mutta hän ei taidakkaan ottaaa sitä kovin vakavasti..Tunnen erään naisen,joka MELKEIN joutui hyväksikäytetyksi, mutta muut ihmiset estivät sen. HÄn oli aisasta pitkään järkyttynyt, enkä todellakaan voisi kuvitella, että hän tämän jälkeen pystyisi olemaan kaiken kansan katsottavana 24/7!!
Sorella taitaakin olla PELINAINEN?
Sorella taitaakin olla PELINAINEN?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Itkee ylenaikaa ja yhtämittaa se on merkki järkytyksestä. Talossa vaan tunnevammaiset tapettisiskokset vielä dissaa ja syyllistää Sorellaa minkä kerkiävät.
Juuri niinkuin tekevät tämän palstan tunneköyhät MikaFanit.
no aikuisen naisen luulisi tietävän,mikä paikka hänelle on oikea tällaisessa tilanteessa.Ja sitäpaitsi,kävi Sorellan ja Mikan välillä mitä tahansa,siitä en kumpaakaan lähde syyttämään, niin SIITÄ HUOLIMATTA Sorella ON epäkypsä,lapsellinen ja huomionkipeä hempukka!JA jos hän kokee tulleensa hyväksikäytetyksi, KUINKA on mahdollista,että hän jo suunnittelee lähtevänsä radalle monkeyn kanssa?HÄ?
Eihän se muuta ole koko aikana tehnytkään kuin märissyt jo ennen kuin tapahtui tämä ikävä juttu. Yhyy, minua ei oteta porukkaan mukaan, yhyy.. Ja sit ku porukka yrittää ottaa niin nirppanokka nostaa vaan nokkansa pystyyn, en viiti leikata sipulia en viiti paistaa jauhelihaa.
Jos se tosiaan oisi järkyttynyt niin ei se varmasti suunnittelis lähtevänsä viihteelle Mikan kanssa jahka talosta ulos pääsee/joutuu..
musta on kans aika naurettavaa et sorella kuvittelee et tatu ja mika lähtee sen kans jonneki.
jos mä nostaisin syytteen jostain vastaavasta koskemattomuuteen kajoamisesta niin en kyllä haaveilis lähteväni baarittelemaan ko.tyypin kanssa...
on se omituinen tapaus, oikee vinkuiita.. koko ajan vinkuu ku häntä kohdellaan huonosti ja hän sitä ja hän tätä.. jos hän väittää ettei oikeesti oo sellanen pillittäjä miltä nyt viimeaikoina on näyttäny ni miksei sitte NÄYTÄ IHMISILLE MINKÄLAINEN IHMINEN SORELLA OIKEESTI ON?? mitä sitä siinä sitte pillittämään..?
Sorella on saanut purkaa asiaa psykologin kanssa.
.. sitä että mika joutu ulos selvittelemään asioita mutta sorella sai jäädä ja käy välillä poliisilaitoksella ja välillä tsykoloogin juttusilla... (vaikkakin päiväkirjahuoneessa)
miksei sorellaa määrätty sieltä pois ja hoitoon jos hän oli se uhri? sorella olis voinu kertoo lehdille mitä oikeesti on menossa ja yleisö olis sillon äänestäny mikan pois sieltä heti kun mika olis ollu äänestyksessä.
luulen nimittäin et jos sorella olis lähteny ja mika jääny ni asia olis jääny sen verta vaivaamaan muita asukkaita et mika olis nimetty ehdolle.
mitä mieltä muut olette tästä?
Sorella saa olla talossa, koska ei ole rikkonut sääntöjä, jotka BB on asettanut. Sorella ei myöskään ole rikkonut lakia. Ei ole syytä poistaa häntä talosta. Tosin näyttäisi vähän siltä, että hän on sisältä niin rikki, että saattaa itse poistua talosta.
MInä toivon että tuottaja ottaa vastuun Sorellan voinnista, sillä nainen näyttää olevan nyt hyvin hauras ja ilmeisesti jotenkin traumatisoitunut näistä tapahtumista, tuntee pelkoa välillä ja puhunutkin siitä ohjelmassa. Mutta se on hyvä, että Sorella pääsee päiväkirjahuoneeseen puhumaan.
Tuommoinen hyväksikäyttöjuttu ei ole helppo ja sitä alkaa tajuta vasta pikkuhiljaa, päivä kerrallaan, ei sitä heti edes ymmärrä...
Niin kuin kuolemakin, suru saattaa tulla viikkoja tai jopa kuukausia myöhemmin. Vähän huono vertaus mutta sanoin sen siksi että yritän kuvailla, että ihminen ei ole mikään automaatti.
mä oon varmaan tyhmä mutta...
kuinka monta kertaa baarista lähetään jonkun "kivan" tyypin kanssa ja sama, mitä sorellan ja mikan välillä tapahtui, tapahtuu jonkun kotona? tai jossain kotibileissä?
oikeesti hei ihmiset... onkse nyt joku rikos jos pitää toista hyvänä? sillä sorella sitä halus ja mika sille sitä nähtävästi antoi koska samasta sängystä löytyivät.
ne on aikuisia ihmisiä, ovat vastuussa tekemisistään tai tekemättä jättämisistään.
uskon et mika olis kyllä lopettanu kun olis huomannu et sore vetää hirsii.
mahtaax bb:n säännöissä lukee ettei saisi sekstata asuinkumppanin kans...
Katsoin äsken sen videon sorellan ja mikan sänkypuuhista ja mua todella kuvotti mikan touhu!! Vaikka en pätkääkään sorellasta tykkää ja se on todella ärsyttävä, niin ei se muuta tosiasiaa siitä, että mika teki väärin. Onko todella meidät suomalaiset naiset kasvatettu pokkailemaan miesten edessä ja olemaan vain kiitollisia jos joku osoittaa mielenkiintoa!!?? hyi helvetti!!