GALLUP: Ärsyttävin 2005 ja 2006

2005: Terhi

2006: Sari
8852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ärsyttävin

Äänestä
  • ...................

    Äänestä

2005:TERHI!
2006:mira oli alulsta saakka ärsyttävin, mutta sorellan tultua taloon en osaa enää valita vain toista kahdesta pahasta

Äänestä

2005 Minna
2006 Mika

Äänestä

2005 = Terhi

2006 = Jenni

Sorella on ärsyttävä, mutta se on vain sen vuoksi että hän on sekaisin. Jenni on sentään oikeasti ärsyttävä paska ja klikkien rakentaja.

Mira on tapellut koko taloa vastaan jo ensimmäisistä viikoista lähtien, eikä ymmärrä sitä että käyttäytymisellään vain heikentää asemiaan muiden silmissä ja joutuu sen vuoksi kiusatuksi. Monet varmasti pitävät sitä ärsyttävänä käyttäytymisenä, mutta oikeasti se on sitä, että hän on ollut kiusattu koko lapsuuden ajan ja hän on joutunut koko ajan puolustamaan itseään ja mielipiteitään. Sen vuoksi hän nyt myös laukoo niitä koko ajan välittämättä muiden mielipiteistä. Siinä tulee helposti konflikti koska hän puhekäyttäytymisellään viestittää sitä ettei halua olla porukassa, vaikka itse sanoissa hän sitä haluaisikin. Tuollaista käyttäytymistä eivät monet tavalliset ihmiset ymmärrä koska eivät ymmärrä - miksi - Mira käyttäytyy niin.

Jenni sen sijaan on ihan pelkkä kusipää ja päsmäri joka oli ensimmäiset viikot hiljaa ja muiden varjossa, mutta nyt yrittää mestaroida kaikessa ja määrätä kaikkea toistamalla epäsuorasti että olisi kaikessa oikeassa. Samalla hän osaltaan peilaa omaa käyttäytymistään Mirasta, eli sanomalla että Mira yrittää päsmäröidä. Mira ei yritä päsmäröidä, vaan Mira vaan on kuten on oppinut olemaan, eli puolustamaan itseään hallitsematta muita. Jenni sen sijaan yrittää koko ajan hallita koko taloa ja tunnistaa itsessään samanlaisen itsetuhoisen käytöksen Mirasta, eli puhumalla suoraan niin ettei kukaan tykkää. Jenni ei pelkästään puhu suoraan, vaan myös käskee muita ja yrittää alistaa muita. Mira ei ole käskenyt muita tulemaan luokseen silloin kun Miralle sopii, mutta Jenni on tehnyt sen. Siitä erottaa sen kuka talossa on oikeasti päsmäri ja ärsyttävin henkilö ja se vastaus on Jenni! Alistava ja narsistinen pikku naisnatsi joka PITÄÄ SAADA POIS TALOSTA NYT KUN SIIHEN ON MAHDOLLISUUS!!!

Koko talon henki muuttuisi paljon paremmaksi kun Jennin ympärillä pyörivä klikki saataisiin hajotettua! Sorella lentää muutenkin pihalle talosta, joten hänestä ei ole vaaraa kenellekään.

Äänestä

ärsyttävin on ehdottomast SORELLA.

Äänestä

BB 2005 kaikista aikojen ärsyttävin kilpailija EHDOTTOMASTI TERHI.

2006 ei ketään niin erityisen ärsyttävää ole.

Äänestä

2005: Terhi
2006: Jenni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo. kirjoitti:

2005: Terhi

2006: Sari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu