los gigantes

lapsiperhe lähdössä helmikuussa,onko hyvä paikka,lapset 7 vuotta ja 1 vuotta,hotelli on playa la arena.
4497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan tavallinen turistirysä, mutta rannan suuntaisesti kulkevan jyrkän kallioseinämän takia tästä rysästä on vaikeampi päästä pois.
Toisaalta tuo seinämä pitää varmaan ilman lämpimänä talven viileämpinä kuukausina.
Oletan, että paikka on muutenkin saaren lämpimintä osaa.
Sieltä löytyy normaalit turistipalvelut. Yöelämä lienee melko köyhää, mutta lapsiperheellehän se on vaan etu.
Jos kapea kaistale rantaa alkaa kyllästyttämään, niin ainahan sieltä pääsee kätevästi vaikka busseilla retkeilemään.
Kaiken kaikkiaan viihtyminen oletettavasti eniten kiinni omasta itsestä. Kuten aina muutenkin yleensä.

Äänestä
  • Los Gigantes tosi kiva kalastaja kyla, ja lapsiperheelle kiva paikka. Eika ole kylla lahellakaan turistirysaa. Ja kylla siella yoelamaakin on enemman kuin tarpeeksi suomalaiseen makuun.

    Äänestä

  • olipahan taas tietoa kirjoitti:

    Los Gigantes tosi kiva kalastaja kyla, ja lapsiperheelle kiva paikka. Eika ole kylla lahellakaan turistirysaa. Ja kylla siella yoelamaakin on enemman kuin tarpeeksi suomalaiseen makuun.

    no onhan tuokin tietoa... makuja tietysti on monenlaisia ja minun makuuni ei ole tarpeeksi yöelämää enemmänkin vanhemman väestön rauhallinen lomanviettopaikka. americasiin ei ole hirveä matka jos yöelämää janoaa.
    suhteellisen pieni on los gigantes mutta kannattaa vuokrarata auto ja lähteä tutkimaan saarta sillä. teide mukava huimaisevia maisemia ja pohjoiseen kannattaa lähteä siellä on kunnon serpentiinitiet. toivottavasti tästä oli apua.

    Äänestä

  • olipahan taas tietoa kirjoitti:

    Los Gigantes tosi kiva kalastaja kyla, ja lapsiperheelle kiva paikka. Eika ole kylla lahellakaan turistirysaa. Ja kylla siella yoelamaakin on enemman kuin tarpeeksi suomalaiseen makuun.

    Onkohan tää sama paikka, jossa vietimme 2vkoa.Pelastus oli läheinen bussi pysäkki ja vuokra auto.Kyllä on tekemiset tosi vähissä tässä kylässä, vaikka en yöelämää kaipaakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjj kirjoitti:

lapsiperhe lähdössä helmikuussa,onko hyvä paikka,lapset 7 vuotta ja 1 vuotta,hotelli on playa la arena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu