pullo ei koskaan oo kuiva
pulloo voit maistella koska haluat
pullon sisältö vaikuttaa sinuun
ei koskaan moiti sua
pullon voit heittää nautittuasi.....
pulloo voit maistella koska haluat
pullon sisältö vaikuttaa sinuun
ei koskaan moiti sua
pullon voit heittää nautittuasi.....
Vastaukset 13
Vanhimmat
moni on valinnut todellakin pullon naisen sijaan, mut et vielä vertailet niitä keskenään. ettäs kehtaat, mokomakin. ei naisia tollai käsitellä, ja siks toiseks nainen on jo häipynyt siinä vaiheessa, kun se pullo ei ole vielä tyhjäkään.
Ihan hauska riimi tai runo tai mikä vaan, laitan talteen vastaisuuden varalle.
joo, ota vaan. siinä oli hyvä riimitys!
..ja pakko on sulle kertoa yks juttu omalta kohdalta.
Kävin kylässä kattomassa sun profiiliasi ja puhuit selkäkivuista...Usko täi älä,niin kirjoittelu koneella vain pahentaa sitä.
Ihmisen sormistakin lähtee hermoratoja selkään ja varsinkin lapaluihin.
enhän mä tässä koneella pystykään oleen kooaikaa. pidän konetta aina auki ja silloin tällöin sitten heitän kommetteja, jos on joku mihin viittii kommentoida.
..menetä toivoasi..on muuten helppo sanoa.
Itte olin nalkissa chatin kanssa nonta vuotta ja lopettamiseni jälkeen moni asia parani elämässäni.
Tsemppiä sinulle,ja onnea elämääsi ja hyvää syksyn jatkoa !!
ihmettelen nyt sun kiinnostustas mua kohtaan. mikä nyt niin kiinnostaa. mä oon ollu netissä kuukauden, enkä tosiaankaan täällä asu. tänään on alkanut viikonloppu, ja ystävillä muuta menoa. ja koska en juo, niin on nyt aikaa vaikka istuakin tässä joutessani. ihmettelen kovasti sua, voitko vastata tähän?
..oli jo tuossa ylempänä.
Tarkoitus oli vain auttaa sun selkäkipuusi...
enkä tosiaan tiedä sinun kipujen taustasta.
Minusta vain KAIKKI mitä voi tehdä tai kuunnella pitää ottaa huomioon.
Tänään en enää kirjoittele,mutta ehkä joskus myöhemmiin.
Uudestaan:
Hyvää jatkoa sinulle.
.miksi et vastannut seuraavaan viestiin
pullo ei koskaan oo kuiva = juot tyhjäksi, kyllä se kuivuu.
pulloo voit maistella koska haluat = Siis pulloa... minä nautin sisällöstä..
pullon sisältö vaikuttaa sinuun = Nonni nautitkin siis kuiteskin vain sisällön..?
ei koskaan moiti sua = No entä kehuuko?
pullon voit heittää nautittuasi..... Jos et heittäisi, vaan palautat, saat jopa muutaman centin. Mitä muuta olet valmis heittämään pois elämästäsi..?
toi oli hyvä kirjoitus. niin asianomainen, ole hyvä ja vastaa sampon kysymykseen, että mitä olet valmis heittämään pois elämästäsi?
En mitään oleellista.. tänään olen siivonnut kaappeja ja komeroita.
Vein kaiken "ylimääräisen " SPR:n Konttiin...
En kovinkaan helposti luovu, jos koen että, ihminen, asia, tavara, on tärkeä, mutta silloi tällöin teen elämässäni inventaarion. Yhtäkään ihmissuhdetta en ole (onneksi) joutunut pihalle nakkaamaan...
suomenkieli ja varsinkin sanojen oikeinkirjoitus ontuu pahasti profiilisivullasi...Olettaisi olevan välkympi mies,jos peräti ulkomailla bisneksiään tekee...tai sitten ei..? Hih!;-)))