Tiedusteluryhmän tehtävät?

Reconner

Millaisia ovat tiedusteluryhmän tehtävät rt hommissa? Millainen on ryhmän kokoonpano ja arvojärjestys? Kaikki rt-tiedustelusta tietävät tuokaa tietonne esille. Kiitän!

4

1380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheheheheheheheh

      eikös pitäisi ensin tarjota jonkinlaista palkkiota ennenkuin kyselee tuollaisia?

      • Reconner

        :D Näinhän se yleensä menee...

        Mutta ihan vaan yleistietoa ko. asiasta haluaisin. Kiinnostais kyseiset hommat, koska tiedustelukoulutuksen olen saanu. Lääkintäkoulutuskin löytyy, mutta rt-lääkintähommiinhan täytyy olla siviilikoulutus plakkarissa.

        Oon kuullu että paikasta riippuen tiedustelu on paikallisten kanssa jutustelua ja satunnaista partiointia ja näistä sitten perse hiessä väännetään raportteja.


    • Juusto 13

      www.holkkari.net

    • veetyylili

      Oot oikeilla jäljillä... Recceryhmän medicci tekee samoja hommia kuten muutkin ryhmässä bonuksena lääkintälaukku... metässä palellaan pimeessä siirrytään ja kukkuloilla kykitään mainitsemasi lisäksi... 75% kärvistelyä ja vitutusta, silti paras homma alhaalla ( 3v.kokemusta ).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4760
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      209
      3501
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      121
      2952
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2932
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      2868
    6. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2327
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      52
      2318
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      74
      2213
    9. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      56
      2039
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2015
    Aihe