40l tai 60l akvaario

Mitä
kaloja
40litraiseen
tai
60litraiseen
akvaarioon
kannattaisi
hankkia?

KIITOS!
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

40 litraiseen...

jokin tetraparvi (8-15) jonka yksittäisen kalan aikuis koko on n. 3-5cm

paljon kasvilisuutta

60 litraiseen...

vaikka taistelukala

TAI

suurempi tetraparvi joita tuossa edellä ehdotin

Muista sitten oikea veden lämpötila kaloille, opiskele hoitorutiinit sekä akvaarion kalaton kypsyttäminen.

Äänestä

Riippuen tietysti vesiarvoista?
Mitkä ne ovat?

40-litraiseen omenakotilkoita, sukarapuja tai muita nilviäisiä. Se voisi toimia hyvin poikas- tai karanteenialtaana.

60-litraiseen taistelukalakoiras ja 10-15 rusokiilakylkeä.

taikkavaikka

60-litraiseen n. 10 koirasmiljoonakalaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdrfgthyuiloöpä-ö.,lkmjhg kirjoitti:

Mitä
kaloja
40litraiseen
tai
60litraiseen
akvaarioon
kannattaisi
hankkia?

KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu