Mitäs

vaikka tää tilanne on vähän "kuhmurainen", pystytkö näkemään meidät vanhoina istumassa kiikkustuoleissa takkatulen äärellä..?
171402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

minä annan sulle vauhtia

kunnon kyydit siis kiikkustooliin

*potkis potkis*

Äänestä
  • Miks sä oot hikinen? :)

    Äänestä

  • ................

    Äänestä

  • sulle kirjoitti:

    Miks sä oot hikinen? :)

    käynyt saunassa eilen tuohon aikaan

    nyt olen taas hikinen ja uutta pesua vailla

    Äänestä

Paistaisin sulle kalapuikkoja ja toisin huovan kolottaville jaloillesi. Lisäisin vähän halkoja takkaan ja laittaisin radiota pienemmälle, ettei sinun tarvitsisi kuunnella aina sitä inhottavaa nuorison räminärollia.

No joo... ;)

Äänestä
  • mut olitko ehkä lenkillä ?

    Äänestä

  • anteeks kirjoitti:

    mut olitko ehkä lenkillä ?

    tietää?

    Äänestä

  • haluat kirjoitti:

    tietää?

    yhtä lenkkeilijää..

    Äänestä

  • etsin. kirjoitti:

    yhtä lenkkeilijää..

    hyvänyönsuukko sulle....

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    hyvänyönsuukko sulle....

    ihan pihalla...mä en ainakaa aikasemmin ollut mukana tässä keskustelussa :)

    Äänestä

  • etsin. kirjoitti:

    yhtä lenkkeilijää..

    tuo yksi ehti tulla väliin sotkemaan. En ollut tänään lenkillä.

    Äänestä

  • taas.. kirjoitti:

    tuo yksi ehti tulla väliin sotkemaan. En ollut tänään lenkillä.

    oon pahoillani

    Äänestä

Pikku mökissä,perjantai-iltaa viettämässä,takkatulen lämmössä,käteni kädessäsi,turvallisessa,muistellen keski-iän muhkuroita,jolloin etsimme toisiamme,löytäen,ihastuen,rakastuen.Ei enää kiire mihinkään.Yhteistä aikaa,iltakahvin höyrytessä kupposissa.

Äänestä

Mä näen vaan yksinäisen kärttyisän papparaisen kiroamassa kiikkustuolissa, p*rkele sentään kun olisin silloin 2006 vuonna soittanut sille söpölle tytölle!

Äänestä
  • oli osoitettu..

    Äänestä

  • tuo. kirjoitti:

    oli osoitettu..

    ...

    Äänestä

semmonen kahden istuttava kiikkustuoli olla pitää. Voitas kiikutella jossain ulkomailla talvet ja kesät koto Suomessa. Peevelinmoinen lastenlasten lauma ympärillä...kaks reumatismiharmajapäätä olis tasoittaneet elämän kuhmurat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luulisit, kirjoitti:

vaikka tää tilanne on vähän "kuhmurainen", pystytkö näkemään meidät vanhoina istumassa kiikkustuoleissa takkatulen äärellä..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu