Meillä on pari viikkoa ollut hirveästi hyttysiä sisällä, erityisesti yöllä. Olemme nukkuneet todella huonosti ja nyt alkaa hermo mennä! Miten voi olla mahdollista, tähän aikaan vuodesta!? Missä niitä oikein sikiää ja miten niistä pääsee eroon? Voisko tää liittyä viemäriremppaan joka tehtiin n. 3 viikkoa sitten?
Hyttysiä sisällä!?
9
21354
Vastaukset
- mä vaan
meillä on lapset paukamia täynnä
- Raidia
Heip,
Mulla oli sama ongelma, että pieniä hyttysiä kuhisi joka paikassa. Erityisen paljon niitä parveili tiskipöydän alla roskin kaapissa.
Kai ne tunkee sisälle ilmojen kylmettyä?
No, jostain luin niksin, että ne saa pois kaatamalla siirappia lautaselle ja se kaappiin. Yksi ainoa tais innostua siirapin hajusta ja tarttui tahmaan kiinni.
Suihkin sitten kaapin täyteen kukille tarkoitettua Raidia. Jokunen jäi henkiin, mutta niistä päästiin perinteisellä tappomeiningillä. - olla kaikilla
mutta itse pääsin eroon, kun laitoin juomalasiin etikkaa, fairya ja vähän vettä, kelmu päälle ja siihen sormen mentävä reikä. Aamulla oli liemi täynnä hyttysiä, joten toimii!
- täytyy kokeilla!
Tosin eilen ostimme sellaisen vempeleen joka laitetaan pistorasiaan, ja saimme nukkua rauhassa!
- sanoisin
Juu..tuo on vanha toimiva konsti.
Etikkaa tai viinietikkaa korkillinen vesilasiin, jotkut laittavat jopa hunajaakin lisäksi ja vähän fairya, et pintajännitys poistuu ja itikat hukkuu...ei kaipaa kelmuja päälle...pääsevät paremmin pörrään lasiin.
Yleensä on aika äkkiä vesi puurona itikoista.
Noista kotimaisista omenoista meille tuli pientä itikkaa... - kukkakärpäset...
sanoisin kirjoitti:
Juu..tuo on vanha toimiva konsti.
Etikkaa tai viinietikkaa korkillinen vesilasiin, jotkut laittavat jopa hunajaakin lisäksi ja vähän fairya, et pintajännitys poistuu ja itikat hukkuu...ei kaipaa kelmuja päälle...pääsevät paremmin pörrään lasiin.
Yleensä on aika äkkiä vesi puurona itikoista.
Noista kotimaisista omenoista meille tuli pientä itikkaa.....kyseessä?
- Banaanikärpänen
Todennäköisimmin nuo hyttyset ovat ihania banaanikärpäsiä :)
- Anonyymi
Oletko elossa
- Klommo
Ei ole banaanikärpäsiä ainakaan meillä! On ihan aitoja hyttysiä ja purevat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159