KERTOKAA OI VIISAAT

Täällä joku jaksaa lähes jokaiseen aloitettuun ketjuun kommentoida, että "tämä kuuluu sille ja sille palstalle". Siis mitä tällä palstalla on tarkoitus sitten käsitellä, jos ei talossa kohkaavia ihmisiä?
9724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

24/7 ja koostelähetyksiä. Asukkaista ja yleistä bb:tä niille on oma palsta.

Äänestä
  • miten kerrot "suorista lähetyksistä" ja "Koostelähetyksistä" ilman että kerrot talon asukkaista?
    Onkohan nyt vähän keinotekoinen tämä jaottelu?

    Äänestä

  • ylttyy kirjoitti:

    miten kerrot "suorista lähetyksistä" ja "Koostelähetyksistä" ilman että kerrot talon asukkaista?
    Onkohan nyt vähän keinotekoinen tämä jaottelu?

    toimia ja suoria tapahtumia ei ole kertoa mitä mieltä on heidän ulkonäöstää, viisaudestaa/tyhmyydestään/luonteestaan, ym ym

    Äänestä

Big Brother 24/7 valvoo kilpailijoita ja kommentoi suoran lähetyksen ja koostelähetysten tapahtumia tuoreeltaan - ympäri vuorokauden.
Pidetään palsta siistinä. Tarkistathan löytyiskö aiheesta jo keskustelunavaus.

tällä palstalla puhutaan vain live lähetyksestä, sut tv extra läheytksestä ja koosteesta. Ei yli vuorokautta vanhemmista jutuista.

Äänestä
  • jos kirjoitan, että "Jennillä on iso ahteri", niin neuvotaan vaihtamaan palstaa. Eikös se ahteri ole koko ajan tuon kokoinen, ihan ympäri vuorokauden?
    ;-)

    Äänestä

  • näinkö? kirjoitti:

    jos kirjoitan, että "Jennillä on iso ahteri", niin neuvotaan vaihtamaan palstaa. Eikös se ahteri ole koko ajan tuon kokoinen, ihan ympäri vuorokauden?
    ;-)

    puhua kun se perse oli sillä jo vuorokausi sitten.
    Täällä voi puhua vaikka kameroista?

    Äänestä

  • kuitenkaan kirjoitti:

    puhua kun se perse oli sillä jo vuorokausi sitten.
    Täällä voi puhua vaikka kameroista?

    Ahaa, nyt ymmärrän siis näin: "Näe juuri 24/7-kamerastani, kun Jennin iso perse liikkuu tv-ruudussa". No nyt kyllä kelpaa tälle palstalle.
    Varmaan itsekin jo tajuat ironian, miksi nää palstajaot ei ihan toimi...;.)

    Äänestä

fiksu kuin esim. minä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonjanoinen kirjoitti:

Täällä joku jaksaa lähes jokaiseen aloitettuun ketjuun kommentoida, että "tämä kuuluu sille ja sille palstalle". Siis mitä tällä palstalla on tarkoitus sitten käsitellä, jos ei talossa kohkaavia ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu