Eo ole tapahtunut mitään katsottavaa. Ruokaa laittelevat ja keskustelevat satunnaisista aiheista. Missä päivätehtävä!
Tylsä päivä talossa
Big_Brother
8997
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
menee koko ajan, riippumatta kumpi tahansa poistuu sunnuntaina! Jos maanantaina ei tule vähintään 4 uutta asukkia niin tuo koko ohjelma on ihan pilalla!!
Katsokaa Kaarloa kun melkein skitsoo siellä ruuanlaitossa niin ei ole tylsää. Jotenkin arvaamattoman oloinen hemmo. Hanne ja Jenni leikillään ärsyttää ja sanoo sille vastaan, mutta sata varmasti joskus kiehahtaa tuo Kaarlon asenne tytöilläkin yli ja riita siitä tulee. Odotan vaan päivää milloin Kaarlo räjähtää.
sinä päivänä kaarlo tarttuu niskasta, heittää maahan ja sylkäsee naamalle. Näinhän kaarlo itse taannoin kuvaili, mitä teki jollekin papalle nakkijonossa, kun se ärsytti kaarloa
se on selvä se. Mutta onko tiedossa, milloin asukit saavat seuraavan kerran kukkoo jne., että jotain tapahtuiskin?
Ja toi juttu ei todellakaan menny noin... Kaarlo ei ketään pappaa heitellyt sun muuta vaan joku muu nakkijonossa löi papparaista ja kaarlo meni väliin..kaarlo sai itekkin turpaansa siltä ku löi sitä papparaistakin. ota asioista eka selvää äläkä puhu paskaa!
ruokaan laitettiin valkosipulia ja eikun haukkana paikalle mainitsemaan asiasta, toiset ihmeissään "eikö valkosipuliakaan?" "ei mitään sipulia, no voin mä palan maistaa" sanoi Sorella, eli saman kaavan mukaan mennään :)
Sorella sais laittaa omat safkansa kun ainoa joka ei syö sipulia eikä valkosipulia. Eipä neitiä ruuanlaitto kiinnosta vaan käy neuvomassa muita miten hänen ruokansa pitäisi tehdä ja maustaa. On vielä ainoo joka ei syö punaista lihaakaan ja seki vaikeuttaa ruuanlaittoa.
Saahan sitä toki olla oma ruokavalio Sorellalakin, mutta miksi hän ei sitä ruokaansa itse laita. Olisi tosi hienoa, jos muut jättäisivät laittamatta erikseen Sorellan ruuan. Outoa, että jos ei sipulia syö niin sitten sanoo, että saattaisi kuitenkin palan maistaa. Hän ei taidakkaan olla absolutisti sipulin suhteen.