Uskotko sinä

Jumalaan? Kristinuskossa on paljon parannettavaa ja oikaistavaa.
11966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

hmm.... en oikein ajattele koko asiaa... en siis saa siitä enää paljon mitään irti... muuta kuin että on niissä kirjoituksissa viisaitakin juttuja, mutta ei ne ole osa mun arkipäivää...

Äänestä
  • taas tällaista toisten nimmarien lainausta jota täällä ajoittain huomaa joten kommentteihin ei voi luottaa varmaksi juuri koskaan :) Täällä se joka on oikeesti käyttänyt ko nickiä

    Äänestä

  • oli.. kirjoitti:

    taas tällaista toisten nimmarien lainausta jota täällä ajoittain huomaa joten kommentteihin ei voi luottaa varmaksi juuri koskaan :) Täällä se joka on oikeesti käyttänyt ko nickiä

    ollu tuo aika monta kertaa..

    Äänestä

  • mulla on kirjoitti:

    ollu tuo aika monta kertaa..

    varmaan monella muullakin..ei haittaa..ainakaan mua..:) ..viestini ei ollut tarkoitus olla provosoiva vaan jotain muuta ...

    Äänestä

Kristinusko ja eritoten kirkko on vääristänyt tietoja.Jo vuodesta 553 jkr ihmisiä on ohjattu väärin kirkon taholta.Totuus jumalasta ja meistä ihmisistä on aivan muuta mitä opetetaan.Toivon ihmisten "heräävän" ajattelemaan,mitä ihmisten elämissä on kyse.T:eräs vaan herännyt

Äänestä
  • Mihin olet herännyt? Sanoisin kyllä, että kun miettii vaihtoehtoja Jumala on sittenkin varteenotettavin ja uskottavin. On toivo tulevasta.

    Äänestä

  • on kyse? kirjoitti:

    Mihin olet herännyt? Sanoisin kyllä, että kun miettii vaihtoehtoja Jumala on sittenkin varteenotettavin ja uskottavin. On toivo tulevasta.

    on saatavissa jos tahdot.Sinun täytyy tulla rohkeasti ulos vanhoista luutuneista ajatuskaavoista.Sinä luot itse oman tulevaisuutesi,ajatuksillasi ja teoillasi.

    Äänestä

enkä usko mihinkään Jumalaan enempää kuin *Joulupukkiin*

Äänestä

Uskon siihen että jumala loi meidät omaksi kuvakseen.Kristus valo on meissä jokaisessa, jos on uskoa sinapinsiemenenkään vertaa.
ETSIVÄ LÖYTÄÄ JA KOLKUTTAVALLE AVATAAN. SE TIETOISUUS MINKÄ PYSTYY TÄMÄN ELÄMÄN AIKANA VASTAANOTTAMAAN. SE JOKAISEN OMA TARKOITUS, ELÄÄ SEN ELÄMÄN SUUNNITELMAN MUKAAN .JONKA ON JOKAINEN ENNEN TÄNNETULOA SAANUT ELÄMÄNTEHTÄVÄKSI. Niin että ajattelen näin :)

Äänestä

parannettavaa. Pikemminkin kirkossa ja uskovaisissa.

Äänestä

kannattaa ennen kaikkea uskoa itseensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakkaani'''' kirjoitti:

Jumalaan? Kristinuskossa on paljon parannettavaa ja oikaistavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu