Ajotietokone

Eli olisiko kellään tietoa miten voisi vaihtaa ajotietokoneen kielen suomeksi? Ja Autona vuoden 2002 A4:n.
2451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja pyydät hoitamaan asian.
Jollei laitteen asetuksista löydy niin pistävät johdon tietsikasta kiinni ja päivittävät.
Jos nopeasti toimit niin ehdit käydä kahvilla välillä.
Maksaa ajoneuvon statuksen verran. Visa mukaan.

Äänestä

Ei sitä saa vaihdettua mitenkään, kun ei sitä ole suomen kielelle käännetty. Vaihtoehdot tänne tulevissa autoissa ovat saksa ja englanti, niillä pitää pärjätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kieli kirjoitti:

Eli olisiko kellään tietoa miten voisi vaihtaa ajotietokoneen kielen suomeksi? Ja Autona vuoden 2002 A4:n.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu