onkogh

Että oliskehha kalakukkee mjyytäväne.
Sje ku o nii hyvveee.
Siilinjårven ankkurithan ovat syumen mestarit jalkapallossakin niin oiskohan kalakukkee
1306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on sekoittunut ruotsinkieli niin pahasti, että ei tuosta savon mukavasta murteesta meinaa ottaa selvää. Joten, ois tietenkin, ettet tulisi tänne aikaasi tappamaan ja vääntelemään leukojasi väärällä tavalla, ettei tule leukoihin asentovirheitä. - No, joka tapauksessa oli varmaan leikiksi tarkoitettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalakukke kirjoitti:

Että oliskehha kalakukkee mjyytäväne.
Sje ku o nii hyvveee.
Siilinjårven ankkurithan ovat syumen mestarit jalkapallossakin niin oiskohan kalakukkee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu