Kiitos jo saamistani kommenteista ja vihjeistä, vielä lisäapua tarvitaan, auto siis -02 C5 1.8, manuaali-ilmastointi.
Pissapoika ruuttaa vettä lampuille ja takalasille muttei tuulilasille, taitaa siis moottori olla sökö, sijaitsee etupuskurin päädyssä? Mistä puretaan ekaksi ja mitä??
Lämppärin puhaltimen 2-asento ei toimi. Sain vastaukset: "Palaako näytössä kyseisen nopeuden mukainen symboli? Veikkaisin hantin jalkatilassa oleva "vastus" (se ei oikeasti taida olla mikään vastus vaan joku muu) on viallinen" tai toinen "kytkin on rikki".
Miten kytkin saadaaan irti ja voiko sitä itse testata?
Mihin symbolin palaminen liittyy ja mitä siitä voi päätellä?
Missä hanttarin jalkatilassa on tuo mainittu vastus? Miten siihen pääsee käsiksi? Voiko sitä testata?
Taas jo etukäteen neuvoista kiitollinen!
C5, pissapoika ja lämppäri, osa 2...
3
1075
Vastaukset
- sama juttu
Minulla oli venttiili jumissa tai sinne päin, otin letkun auki liitoksesta ja paineilmalla aukaisin tukoksen/jumittuneen venttiilin. Tämän jälkeen alkoi toimimaan.
- että manuaali
ilmastointi? siinä on erinlainen vstushässäkkä kun automaatti ilmastoinnissa ja automaatti ilmastoinnissa,jos jokun nopeuden symboli tai sitten koko ropellin kuva puuttuu löytyy vika siitä mainisemastani jutskasta,sieltä hantin jalka tilasta.
Manuaali ilmastointeja on niin vähän ettei niihin ole tarvinut hirveeemmin kajota,joten jos on hiukankaan sähkärin vikaa pystyy nuo asiat eli katkaisimen toiminta ja etuvastus mittaamaan.
Pissapojan moottoriin pääset käsiksi kun raotat hantin puolelta puskurin reunaa.Kun laitat uutta moottoria paikoilleen niin voitele kunnolla läpivienti kumi,ettei se muljahda säiliöön. - c5vm2003
mulla meni pissapoikia vaihtoon viime vuoden kevään ja sykysyn aikana 4 kpl (takuu). Ongelmana oli, että vettä ei tullut takalasille.
Kyselin tällä pastalla viime kesänä tuosta ongelmasta, ja joku taisi kertoilla että pissa pojassa on "kuula" jumissa. TÄmä kuula ohjaa mihin sitä vettä ruiskutellaan. Korjaus toimenpiteenä oli pissapoika esille ja paineilmaa rööreihin ja voila.. kunhan se pissa pojan moottorin löytää..Ps kannataa hankkia korkki pissapojan täyttöaukoon jos on hukassa, ettei ylimääräistä roinaa pääse putkistoon ja jumita pissapoikaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612775Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152615Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2671575Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841174Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631088- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56879
- 79875