hei,
suunnittelen muutaman pvän syys (kylpylä/hemmottelu tms.) reissua Tallinnaan (tai muualle Viroon) 12 ja 13 vuotiaiden tyttärieni kanssa.
Voitteko antaa vinkkejä, minne meidän kannattaa suunnata?
suunnittelen muutaman pvän syys (kylpylä/hemmottelu tms.) reissua Tallinnaan (tai muualle Viroon) 12 ja 13 vuotiaiden tyttärieni kanssa.
Voitteko antaa vinkkejä, minne meidän kannattaa suunnata?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos teillä on auto käytössä, niin kurvatkaapa Etelä-Viroon Pühajärvelle, joka sijaitsee ~5km Otepään hiihtokeskuksesta(Tehvandista). Poikkesimme siellä kesällä, kun kyllästyimme Tallinnan vilskeeseen. Maisemat niin mäkisen suomalaiset, tiet hyvässä kunnossa, elämänrytmi rauhallinen, Otepään kylä mukava ja suomenkielellä pärjäätte varmasti. Liikunnallisia aktiviteetteja paljon ratsastuksesta alkaen. Kylpylä ei ole Viron suurin, mutta erittäin mukava ja edullinen. Autolla reilu pari tuntia Tallinnasta:-)
reitti tallinna-tartto-otepää
kylpylä vesipuistoineen tuon ikäisille lapsille.
Tulin juuri sieltä. Vesipuisto vie aikaa ja
keilahalli pohjakerroksessa. Vanhemmatkin voivat
saada itselleen aikaa. Hotellin kakkosessa on
asiakkaille ilmainen internet-yhteys, mutta koh-
teliaisuussyistä kannattaa katsoa, milloin kulut-
taa aikaa sen parissa (vain yksi kone).
Nuorille on omat hoitonsa ja "ilusalong" kauneu-
den hoitoon. Kyllä nuoretkin voivat hemmotella
itseään. Halvimmat hoidot n. 100 kr (7,5€).
tässä lista kylpylöistä
pienimmät ja vanhimmat voit ohittaa
http://www.neti.ee/cgi-bin/teema/TERVIS/Meditsiin/Sanatooriumid/