MM-kisat agreville

Olisiko kenelläkään tietoa miltä paikalta suomen edustajat lähtevät finaaleihin? Bottaksen ja Puhakan lähtöruutu kiinnostaisi ainakin tietää, toki muittenkin suomen edustajien lähtöpaikat kiinnostaa jos vaan ovat tiedossa
103172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Puhakka lähti pre-finaaliin paikalta 7, muuta en tiedä.

Äänestä

Tiedoksi, että Finaali tulee Eurosportilta klo.15.00. Katsokaa!

Äänestä

ICA:n tulosten osalta. Kukaan ei finaaliin. Mistä moinen johtuu?? Pitäiskö hieman harjoittelua lisätä?? FA sitä vastoin aika lailla hienosti. Vale 6, Rask 8 ja Nyman 10 pre finaalissa, ja Puhakkakin 17. Katsotaan sit telkkarista kuinka mahtaa finaalissa käydä.

Äänestä
  • ranskassa vettä tänään, sen verran huonoja aikoja. Tuskin ica:ssa menestymättömyys johtuu harjoituksen puutteesta. Eräskin kuski on pärjännyt tänä vuonna hyvin ulkomailla ja kotimaassa melkein voitti koko porukan, joka nyt on FA:n MM-finaaleissa. Aina vaan ei kaikki toimi.

    Äänestä

  • Ennen finaalin starttia rupesi satamaan ja 5 minsaa vaihtaa sadekelin säädöt, Bottas oli välillä toisenakin joutui antamaan periksi ollen maalissa 6 ja Rask 8 , luultavasti Nyman keskeytti oli välillä hänkin 6 sakissa, Puhakka 24, hyviä suorituksia kumminkin

    Äänestä

  • sataa kirjoitti:

    ranskassa vettä tänään, sen verran huonoja aikoja. Tuskin ica:ssa menestymättömyys johtuu harjoituksen puutteesta. Eräskin kuski on pärjännyt tänä vuonna hyvin ulkomailla ja kotimaassa melkein voitti koko porukan, joka nyt on FA:n MM-finaaleissa. Aina vaan ei kaikki toimi.

    tuon kaverin olla kisoissa mukana, kun on niin erinomaisen hyvä?? Olis tuonut tuliaisiksi kultaa!!! Mahtoi taas toisaalta olla ica:ssa matkassa "ei niin hyvä"-joukkue? Musta toi oli kyllä suhteellisen heikko esitys kun vertaa FA porukkaan. Kyllä lisäharjoittelua tarvitaan. Valtteri ja Aki näytti osaamistaan radalla. Onnea heille!!

    Äänestä

Sattuiko joku nauhoittamaan kisat. Olisin kiinnostunut kopiosta, korvausta vastaan. ota yht. joni dot mikkola ät kolumbus.fi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aattelin vaan kirjoitti:

Olisiko kenelläkään tietoa miltä paikalta suomen edustajat lähtevät finaaleihin? Bottaksen ja Puhakan lähtöruutu kiinnostaisi ainakin tietää, toki muittenkin suomen edustajien lähtöpaikat kiinnostaa jos vaan ovat tiedossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu