Fisichella päästi Alonson edelle. Miksi ei Jean Todt ole vielä tehnyt protestia?
RENAULTIN TALLIMÄÄRÄYS!!!!
vmsdflvdbgkvhdsbvgeir
7619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei pärjää EDES tallimääräyksillä ;) eikä ylivoimaisilla renkaillakaan ;) puhumattakaan ylivoimaisesta autosta ;) herääkin kysymys kuinka ylivoimainen esimerkiksi david coulthard olisi ollut viime vuonna renaultilla, olisi varmaan voittanut kaikki kisat ;)
Kyllähän sen kaikki on nähneet jo monta kertaa, että Fisichella on täysin kädetön kuski verrattuna Alonsoon. Jää normaalikisoissa melkein sekunnin kierroksella. Olikos se nyt sitten niin ihmeellistä, että Alonso sai Fisin kiinni, kun Alonso ajoi kuin elämänsä hädässä?
Ero Alonson ja Fisichellan välillä on huikea, samoin kuin se on Schumacherin ja Massan välillä.
räätälöity täydellisesti alle.
Etkö sä vieläkään tuota tiedä? Alonso itsekin "paljasti" sen.
luulenpa että fisi halus ite auttaa alonsoo niinku kunnon talli kamu tekeekin tollasessa tilanteessa ainakin.....tuskin mikään tallimääräys oli...
Alonso on kyllä paljon parempi kuski kuin Fisico, ihan niinkuin Schumi parempi kuin Massa mutta se ei muuta sitä että tallimääräykseltä toi vaikuttaa. Mitenkään Alonson taitoja väheksymättä tuolla tallissa Alonso on se ykköskuski ihan niinkuin Räikkönen on McLarenilla ja sama homma muissakin talleissa
Jos Alonso on Rellun johdon mielestä niin hyvä kuski että auto räätälöidään sille niin mitä siitä. Tekeehän toi kaveri töitä siellä menestyksen eteen aika lailla testien ja muun sellaisen parissa eli ei vain aja kilpaa
Eihän tuossa ollut mitään erikoista. Tällaisissa tilanteissa tallikaveria auttavat saavat 100 000 USD per piste, jonka pystyt tallikaverille tekemään. Eli Fisi sai mukavan 200 000 USD ekstraa tästä kisasta.
Jo todella kauan on liikuttu F1:ssä teknisestä kehityksestä viihteen puolelle. Siksi bonussysteemi määräysten sijaa. Kukaanhan ei ole niitä kieltänyt.