Sisko arvosteli PTA:n

veli

Rakas 15 vuotias pikku-siskoni arvosteli Playing The Angelin ja kuunneltuaan sekalaisessa järjestyksessä n. 10 sekunnin ajan joitain biisejä tuli lopputulokseen:
"Itsemurhamusiikkia".

6

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (sisterofnight)

      Pikkusisko pääsi heti jäljille. PTA on tosiaan vähän synkkä levy. Violatorista hän saattaisi olla toista mieltä ;)

      • veli

        Voisi ollakkin, mutta pari muttaa matkassa:

        1)En omista Violatoria.

        2)Sisko sai käsityksen että DM on pelkkää synkistelyä.


      • Nimetön DM-fani
        veli kirjoitti:

        Voisi ollakkin, mutta pari muttaa matkassa:

        1)En omista Violatoria.

        2)Sisko sai käsityksen että DM on pelkkää synkistelyä.

        Mitäs vikaa synkistelyssä on :) PTA on tosiaan synkkä, mutta jos synkästä ei pidä niin Speak & Spell ei ainakaan ole synkkä. (kamalaa synkkä-sanan toistoa...)


      • levy
        Nimetön DM-fani kirjoitti:

        Mitäs vikaa synkistelyssä on :) PTA on tosiaan synkkä, mutta jos synkästä ei pidä niin Speak & Spell ei ainakaan ole synkkä. (kamalaa synkkä-sanan toistoa...)

        Ihana yhdistelmä. Ensin Speak & Spell ja sen jälkeen PTA =) sama bändi(kö) ? tulee mieleen ne fiilikset kun ensimmäisen kerran kuuli noita alkutaipaleen kipaleita. Eihän sitä tahtonut modeksi millään uskoa!


    • Agent Orange

      Jos PTA on itsemurhamusiikkia niin mitäköhän siskosi mahtaa tuumia Nine Inch Nailsistä? =)

      • (sisterofnight)

        itsemurhamusiikista puhutaan, niin mun ehdokas olis Radioheadin Amnesiac. Siinä levy, joka on tehty tosi omituisissa tunnelmissa.

        Mun mielestä veljen pikkusisko tavoitti olennaisen fiiliksen PTA:sta: Martinin avioero tais olla tosi pohjalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      241
      45300
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      184
      10834
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1545
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe