Voiko tää liittyä tuloillaan olevaan flunssaan. Eli eilen aamulla herättyä oli kipee olo. Luulin et oon purru yöllä kieleen mut ei se sitä kait oo. Eli kielen sivu osa on kipee ja siinä näkyy muutama pieni näppy. Leuan alta imusolmukkeet turvoksissa ja kipeät, eilen vilutti ja oli sellanen olo et tulisi flunssa...välillä tuntuu et kurkku tulis kipeeks. Mut tää kieli on tosi ilkee!!!
Kielessä näppyjä ja kipeä
4
4518
Vastaukset
- Jill_
kyllä se jostain viruksesta johtuu.
- mullakin
Terve , mullakin on noita näppyjä kielessä ja kävin lekurilla näyttääs kun oli myös kurkkukin kipee , muttta sanoi että kuuluu asiaan , et en tiiä että meniskö taas vaiko odottelis???
- Jill_
mullakin kirjoitti:
Terve , mullakin on noita näppyjä kielessä ja kävin lekurilla näyttääs kun oli myös kurkkukin kipee , muttta sanoi että kuuluu asiaan , et en tiiä että meniskö taas vaiko odottelis???
kyllä mun mielestä kuuluu asiaan, mullakin nimittäin on kielen kanssa ongelmia flunssan yhteydessä. On näppyja ja kieli kipee...:/
- Anonyymi
Millaisia oireita teillä on kielessä flunssan yhteydessä? Mulla on kieken kärki tosi kipeä ja siinä on ihan minimaalisen pieniä punaisia pilkkuja. Myös huulet tuntuu aina flunssan yhteydessä oudoilta ja oikeastaan koko suu reagoi,mutta kielen kärki on se kipein kohta.
Onko jollain samanlaisia oireita?
Huolestuttaa tosi paljon, että onko tämä kuitenkin jotain vakavaa.
. Kiitos, jos vastaatte :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94023Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423557Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1411878- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee361776Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131429- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641145