Kielessä näppyjä ja kipeä

autsista

Voiko tää liittyä tuloillaan olevaan flunssaan. Eli eilen aamulla herättyä oli kipee olo. Luulin et oon purru yöllä kieleen mut ei se sitä kait oo. Eli kielen sivu osa on kipee ja siinä näkyy muutama pieni näppy. Leuan alta imusolmukkeet turvoksissa ja kipeät, eilen vilutti ja oli sellanen olo et tulisi flunssa...välillä tuntuu et kurkku tulis kipeeks. Mut tää kieli on tosi ilkee!!!

4

4485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jill_

      kyllä se jostain viruksesta johtuu.

      • mullakin

        Terve , mullakin on noita näppyjä kielessä ja kävin lekurilla näyttääs kun oli myös kurkkukin kipee , muttta sanoi että kuuluu asiaan , et en tiiä että meniskö taas vaiko odottelis???


      • Jill_
        mullakin kirjoitti:

        Terve , mullakin on noita näppyjä kielessä ja kävin lekurilla näyttääs kun oli myös kurkkukin kipee , muttta sanoi että kuuluu asiaan , et en tiiä että meniskö taas vaiko odottelis???

        kyllä mun mielestä kuuluu asiaan, mullakin nimittäin on kielen kanssa ongelmia flunssan yhteydessä. On näppyja ja kieli kipee...:/


    • Anonyymi

      Millaisia oireita teillä on kielessä flunssan yhteydessä? Mulla on kieken kärki tosi kipeä ja siinä on ihan minimaalisen pieniä punaisia pilkkuja. Myös huulet tuntuu aina flunssan yhteydessä oudoilta ja oikeastaan koko suu reagoi,mutta kielen kärki on se kipein kohta.
      Onko jollain samanlaisia oireita?
      Huolestuttaa tosi paljon, että onko tämä kuitenkin jotain vakavaa.

      . Kiitos, jos vastaatte :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2888
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2721
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      41
      2254
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2017
    5. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      40
      2012
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1985
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      975
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      113
      904
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      869
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      844
    Aihe