TOPIN TF5100 tingitty hinta

TOPFIELD TF5100 ----> Mihin hintaan olette liikkeissä onnistuneet tinkaamaan.

Itselle luvattu 570€
142030
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

On siinä muutama satanen vieläkin liikaa,samanlaisia yhtähyvin toimivia laitteita saa 199-300 euron hintaan.

Äänestä
  • 500€

    Silloin OVH oli jotain 539€.

    Äänestä

  • tuplaviritinboksin 160gt levyllä (johon voi ladata tapeja) noin halvalla? Jos jätetään pois laskuista se joku Gigantin 299e Medion 4040-tarjous joskus joka oli ja meni.

    Äänestä

  • saat kirjoitti:

    tuplaviritinboksin 160gt levyllä (johon voi ladata tapeja) noin halvalla? Jos jätetään pois laskuista se joku Gigantin 299e Medion 4040-tarjous joskus joka oli ja meni.

    sitten. Nythän Toppyn hinta on noussut siitä mitä se oli silloin! Sillon sitä sai alta 550€ ja siihen vielä tinkiminen päälle.

    Ihmettelen miten Toppyn hinta voi vieläkin olla 599€ vaikka se on ollut markkinoilla jo kohta 2-vuotta. Eihän mikään tuote pidä arvoaan noin hyvin...

    Äänestä

  • vuosi kirjoitti:

    sitten. Nythän Toppyn hinta on noussut siitä mitä se oli silloin! Sillon sitä sai alta 550€ ja siihen vielä tinkiminen päälle.

    Ihmettelen miten Toppyn hinta voi vieläkin olla 599€ vaikka se on ollut markkinoilla jo kohta 2-vuotta. Eihän mikään tuote pidä arvoaan noin hyvin...

    Vastaus löytyy tästä heti alta.

    Äänestä

  • saat kirjoitti:

    tuplaviritinboksin 160gt levyllä (johon voi ladata tapeja) noin halvalla? Jos jätetään pois laskuista se joku Gigantin 299e Medion 4040-tarjous joskus joka oli ja meni.

    sillä TAPejahan voit latailla moneenkin boksiin, mutta nuo Topfield Application Program (TAP) eivät tietenkään toimi muualla kuin Topfieldin laitteessa. (ProCaster ~ Topfield).

    Äänestä

Topi on joutunut kartellin uhriksi. Laitetta on myyty 2 vuotta eurolleen samalla hinnalla joka ainoassa putiikissa tässä maassa.

Normaalilaitteen hinta olisi pudonnut vähintään 30-40% tuossa ajassa (vrt. muut tietokoneet ja kovalevyt).

Asia onkin tällä hetkellä viranomaisten tutkinnassa.

Äänestä
  • Jos maahantuoja määrää myymänsä tuotteen vähittäismyyntihinnan, ei kyse voi olla kartellista. Kartelliin tarvitaan enemmän kuin yksi osapuoli. Mikähän viranomainen tätäkin mahtaa tutkia?

    Miksi hintaa pitäisi laskea, jos kauppa käy tuolla nykyhinnallakin? Ostakaa niita vastaavilla ominaisuuksilla varustettuja 200 euron vehkeitä, kuten joku tässä aiemmin totesi. Jos niissä todella olisi vastaavat ominaisuudet, niin ei kai kukaan Topfieldiä edes harkitsisi? Eipä vain taida vastaavaa löytyä. Ongelmia on kaikissa bokseissa, Topfieldissa kuitenkin normaalikäytössä muita vähemmän. Ei jumitu jokaiseen pikakelaukseen, ei tarvitse virtajohdon tuuletusta päivittäin.

    Valitettavasti Topfield on Topfield samalla lailla kuin Mercedes on Mercedes. Sekin maksaa tuplaten sen, mitä jotkut muut samankokoiset autot, mutta siitäkin suostutaan tuo hinta maksamaan eikä kukaan urputa mistään kartellista. Maahantuojahan sen hinnan määrää, mutta itsekin voi käydä ostamassa suoraan ulkomailta. Kaikilla ei valitettavasti ole Mersuunkaan varaa. Ja omat vikansa ne on Mersussakin.

    Ladallakin pääsee liikkeelle ja tallentaa voi muullakin kuin Topfieldilla.

    P.S. Itse maksoin Teknisillä vajaa vuosi sitten 569 €. Oli meinaan tarjouksessa!

    Äänestä

  • itse ostin toissa toukokuussa hintaan 599, silloin olisi saanut jostakin kauempaa halvemmallakin. Muistaakseni kuitenkin hinta oli juuri laskenut jostain 700-800 €:sta tuohon 599 €. Aivan mainio laite muuten! 103% tyytyväinen.

    Äänestä

Tuttu myyjä ois myynyt viiteensataan, ostettiin kuiteskin Humax, 440 e. Ärsyttää muuten Topfieldin hinnoittelu, kaikissa paikoissa sama hinta.

Äänestä

Topin hinnoista ollaan kauppiaiden keskuudessa kovin yksimielisiä - laajin hintahaitari on 5 euron sisällä.

Äänestä

Miksi laskea hintoja kun menekki on valtaisaa, eikä vastaavanlaista boksia ole vieläkään muita markkinoil.

Itse maksoin vuos sit Procaster 5101 Caapeli mallist 535€. Sama kuin Toppu mut hienommat kuoret.

Äänestä

Vuosi sitten 579€

TF5100C Masterpiece.

Taisin saada MP:n tavallisen hinnalla.

Enkä oo katunut päivääkään. Jos Toppy tuntuu kalliilta niin sen voi kiertää kaukaa. Maailma tarvitsee esikuvia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sssdews kirjoitti:

TOPFIELD TF5100 ----> Mihin hintaan olette liikkeissä onnistuneet tinkaamaan.

Itselle luvattu 570€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu