paras gynekologi Treella?

Missä yksityisellä gynekologilla ootte käyny ekassa ultrassa? Millä viikolla ja paljonko maksoi?
Haluaisin löytää kivan paikan mihin on mukava mennä. Meillä täällä lähikunnassa ei ole ultraa ja sydänäänien kuuntelu menis vkolle 12, en jaksais odottaa sinne saakka. Malttamaton mami ku oon = )
Kiitos vastanneille!
53991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

koskikeskuksen gyneistä?
Itse en ole käynyt ultrassa mutta kynellä käynyt (ihan vakkarina) monesti ja parilla eri ihmisellä! Oon tykänny tosi paljon ja palvelu on ainakin sillä osin ollu tosi hyvää!

Sori ku vastaan vaikka en paremmin tiiäkkään hinnoista sun muista tohon ultraan mut luulisin et vois olla kiva paikka sunki käydä ku itte oon ainaki tykänny tosi paljo enkä enää muualle menis!! Taatusti menen myös sitten kun (toivottavasti lähitulevaisuudessa) ultraanki täytyy päästä!

Kivoja masuasukin tiirailuita :)
Toivottavasti löydät kivan paikan!!!

Äänestä

Mehiläisessä Finlaysonilla on hyvä naistentautien- ja synnytyslääkäri, Ahti Pekkola, jolla olen itse käynyt kaksi kertaa. Eka ultra tehtiin terkkarissa koska kunta sen suostuu kustantamaan, mutta rakenneultra ja yksi ylimääräinen käytiin tosiaan mehiläisessä. Olen kuullut siitä lääkäristä muutenkin kehuja ja oma kokemukseni oli hyvä. Ammattitaitoinen mies ja selitti suomeksi mitä ruudussa näkyy. Omavastuu hinta jäi siihen 67e paikkeille kun kela korvaa loput. Suosittelen lämpimästi. ( mehiläinen.fi )

Äänestä

TAYSissakin työskentelevä Erkki Kujansuu, mutta en tiedä onko yksityisvastaanottoa. Koskiklinikka?

Äänestä

käyny koskikeskuksessa ja tykkäsin kovasti!
Itse en mistään hinnasta halua miehelle ja löysin sieltä monta naislääkärivaihtoehtoa!
Suosittelen lämmöllä =)

Äänestä
  • koskiklinikassa:
    - Leena Norri
    - Leena Vasara
    - Veronika Tuimala
    Nämä kaikki hyviä naisgynejä koskiklinikassa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ou nou! kirjoitti:

Missä yksityisellä gynekologilla ootte käyny ekassa ultrassa? Millä viikolla ja paljonko maksoi?
Haluaisin löytää kivan paikan mihin on mukava mennä. Meillä täällä lähikunnassa ei ole ultraa ja sydänäänien kuuntelu menis vkolle 12, en jaksais odottaa sinne saakka. Malttamaton mami ku oon = )
Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu