Kokeneet Balin matkaajat, jakakaa kokemuksia mukavista majoitusvaihtoehdoista. Miel. bungalowtyyppinen, uima-allas ja ilmastointi.
Majoitusvinkkejä Balille
7
2293
Vastaukset
- toisen mieltymyksistä
Mutta ehdottomasti suosittelen sivustoa www.asiarooms.com.
- INN- hotel
Masa Inn- niminen hotelli Kutan keskustassa Poppies I :llä. On uimaaltaat, ilmastoinnit, telkkarit kaapelikanavilla, lämminta vettä, aamiainen. Kaikki mita pitääkinkin, mutt ei se kyll mikään bungalow hotla ole. Hotelli suosittu surfaajien keskuudessa. Yo 200.000 rupiaa kahden hengen huone ja yksin 150.000 rupiaa.
Jos bungalowia etsit, ei Kutasta löydy keskustan ulkopuolella kylläkin. - Balin fani
moikka
tässä yksi osoite voit käydä sivuilla
olemme lomailleet täällä 2 kertaa
paikan omistaa Suomalainen pari he avaavat pian Balille myös ruoka paikan suosittelen
Email:[email protected]
Web:www.santaibali.com - Matka-masa
On nuorisolle suunnattu varsin edullinen mutta hyvä paikka ja ihan kutan keskustassa.
- Maailman matkaaja
Harkitsemisen arvoinen vaihtoehto hotellille on vuokrata oma asunto Balilta lomansa ajaksi. Tarjontaa on paljon ja myös fantasia hintoja, mutta kokenut matkaaja ei koskaan maksa ekaa pyydettyä hintaa, vaan neuvottelee hinnasta.
(Tietysti sähköpostin välityksellä)
Yleensä, mitä kauemmin asuu, sitä alemmaksi pystyy vuokran neuvottelemaan. Hyvänä neuvotteluvalttina voi pitää sitä, että asuntoja todellakin on vaikka kuinkapaljon. Ole selkeä. Älä jossittele. Sano suoraan, jos hinta on sinusta liian kallis ja ilmoita sitten mitä olet valmis maksamaan. Tulette löytämään kompromissin, joka tyydyttää molempia.
Yksi sivu, josta löytyy vuokrattavia, erihintaisia asuntoja ympäri maailmaa, on:
http://www.rent-holiday-homes.com/
Toki sivustoja on paaaljon muitakin! - rockenrollhirmu
Itse majoittaudun Hard Rock Hoteliin aina kun Balille menen. On niillä niin magee allas, että huhhei.
- I Made
Kaveri on siellä töissä. Sano että paikka on täysin yliarvostettu koko Aasiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1542079Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3081769- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251081
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23967