Majoitusvinkkejä Balille

Matkakuume

Kokeneet Balin matkaajat, jakakaa kokemuksia mukavista majoitusvaihtoehdoista. Miel. bungalowtyyppinen, uima-allas ja ilmastointi.

7

2236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisen mieltymyksistä

      Mutta ehdottomasti suosittelen sivustoa www.asiarooms.com.

    • INN- hotel

      Masa Inn- niminen hotelli Kutan keskustassa Poppies I :llä. On uimaaltaat, ilmastoinnit, telkkarit kaapelikanavilla, lämminta vettä, aamiainen. Kaikki mita pitääkinkin, mutt ei se kyll mikään bungalow hotla ole. Hotelli suosittu surfaajien keskuudessa. Yo 200.000 rupiaa kahden hengen huone ja yksin 150.000 rupiaa.
      Jos bungalowia etsit, ei Kutasta löydy keskustan ulkopuolella kylläkin.

    • Balin fani

      moikka
      tässä yksi osoite voit käydä sivuilla
      olemme lomailleet täällä 2 kertaa
      paikan omistaa Suomalainen pari he avaavat pian Balille myös ruoka paikan suosittelen
      Email:[email protected]
      Web:www.santaibali.com

    • Matka-masa

      On nuorisolle suunnattu varsin edullinen mutta hyvä paikka ja ihan kutan keskustassa.

    • Maailman matkaaja

      Harkitsemisen arvoinen vaihtoehto hotellille on vuokrata oma asunto Balilta lomansa ajaksi. Tarjontaa on paljon ja myös fantasia hintoja, mutta kokenut matkaaja ei koskaan maksa ekaa pyydettyä hintaa, vaan neuvottelee hinnasta.
      (Tietysti sähköpostin välityksellä)
      Yleensä, mitä kauemmin asuu, sitä alemmaksi pystyy vuokran neuvottelemaan. Hyvänä neuvotteluvalttina voi pitää sitä, että asuntoja todellakin on vaikka kuinkapaljon. Ole selkeä. Älä jossittele. Sano suoraan, jos hinta on sinusta liian kallis ja ilmoita sitten mitä olet valmis maksamaan. Tulette löytämään kompromissin, joka tyydyttää molempia.

      Yksi sivu, josta löytyy vuokrattavia, erihintaisia asuntoja ympäri maailmaa, on:
      http://www.rent-holiday-homes.com/

      Toki sivustoja on paaaljon muitakin!

    • rockenrollhirmu

      Itse majoittaudun Hard Rock Hoteliin aina kun Balille menen. On niillä niin magee allas, että huhhei.

      • I Made

        Kaveri on siellä töissä. Sano että paikka on täysin yliarvostettu koko Aasiassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3934
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2019
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1823
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1702
    5. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      108
      1561
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1551
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1452
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1364
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1317
    Aihe