Niinisaloon tammikuussa...

Kertokaapas vähän kokemuksia... alokasajasta yms... kaikesta.
4665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sitä se oli, paskaa. Naurettavaa pelleilyä alusta loppuun. Asiat jotka opetettiin liittyen tykkeihin olisi voinut opetella viikossakin täydellisesti, sen sijaan siihen kulutettiin 4 kuukautta. Vähän sama kuin olisit paskalla aina 8 tuntia.

Niinisalo silti ihan hyvä valinta, ainakin vältit armeijan :D

Äänestä

Onko kukaan päässyt katsomaan tykkikentän alla olevaan halliin? Mitä siellä on? Luukut tykkihallien edessä viittaavat ilmastointiaukkoihin. Lieneekö lastaus jossain radan tuntumassa?

Äänestä
  • aseita, lähinnä rynkkyjä käsittääkseni. Kenties myös jotain muuta toisen maailmansodan aikaista romua

    Äänestä

Tammikuussa on helvetin kylmä siis oikeasti saatanan jäätävää siihen kannattaa varautua. Talvi tuo myös hiihdon johon hajoaa totaalisesti intin suksilla "Jämi hiihto".

Alokasaika on alusta loppuun suurta paskaa sykkimistä / kyykyttämistä / turhaa särmäämistä / toistamista / vittuilun kuuntelua mutta sen jälkeen pitäisi helpottaa edes vähän.. Ellet sitten satu joutumaan TJ-Totaalipaskahelvettisykesiirtymisajoon patteriin

Vaikka touhu helpottaakin alokasajan jälkeen niin voin sanoa että ei kannata odottaa liikoja touhu kun on erittäin TURHAA. Itseltä meni 9kk elämästä täysin hukkaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topiasjuudaspirkko kirjoitti:

Kertokaapas vähän kokemuksia... alokasajasta yms... kaikesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu