Meillä oli häissämme pitopalveluna pitokokki Mikko Ahola.
Ruuat olivat herkulliset ja asiallisesti tarjoillut, mutta palvelu suorastaan absurdin tökeröä. Tämä henkilön ei todellakaan pitäisi olla palvelualalla. Yksinkertaisinkaan keskustelu ei sujunut kivuttomasti ja hääjuhlassa hän katsoi asiakseen kommentoida meidän tapojamme toimia ja omia järjestelyjämme. Kaikki hänen kanssaan hiemankaan tekemisissä olleet kokivat hänet yhtä omituisena ja vaikeana.
Häämme olivat onneksi muuten onnistuneet eikä niitä yksi ihminen voinut pilata. Mutta kenellekään en tätä pitokokkia suosittelisi.
Pitokokki Mikko Ahola
6
5956
Vastaukset
- tämä Ahola
työskentelee??
- heltsu
Ahola vaikuttaa Turussa.
Ja on ennenkin onnistunut melkein pilaamaan juhlat. - Omainen
Meille hoiti siunaustilaisuuden ja kaikki meni hyvin!
- Pöyristynyt
Kyseinen pitokokki ei kykene normaaliin kanssakäymiseen eikä keskusteluun. Kohtelee ihmisiä epäkunnioittavasti ja halveksuen. Tilattiin kerran juhlaan ja perui viikkoa ennen juhlaa saadessaan isomman tilauksen käsiinsä. Ja kehtasi vielä kertoa syyn miksi perui. Ystävälläni kyseinen pitopalvelu oli muistotilaisuudessa ja ruoka loppui täysin kesken. Suorastaan käsittämätöntä.
- Anonyymi
Hautajaistarjoilut olivat loistavat.
Koskaan en ole saanut niin hyvää ruokaa.
Vadelmatäytekakku oli myös herkullinen.
Tarjoulusta huolehti keski-ikäinen pariskunta, jonka käytöksessä ei ollut moitteen sjjaa. - Anonyymi
Meillä ainoastaan positiivista sanottavaa mieheni kanssa. Todella herkkulliset ruuat saimme ristiäisiin ja asiointi hänen kanssaan oli myös vaivatonta. Tulemme käyttämään hänen palvelujaan jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1474146Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville673846Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123084Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232688- 1822393
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331630Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1131100