Pitokokki Mikko Ahola

Aukusti

Meillä oli häissämme pitopalveluna pitokokki Mikko Ahola.
Ruuat olivat herkulliset ja asiallisesti tarjoillut, mutta palvelu suorastaan absurdin tökeröä. Tämä henkilön ei todellakaan pitäisi olla palvelualalla. Yksinkertaisinkaan keskustelu ei sujunut kivuttomasti ja hääjuhlassa hän katsoi asiakseen kommentoida meidän tapojamme toimia ja omia järjestelyjämme. Kaikki hänen kanssaan hiemankaan tekemisissä olleet kokivat hänet yhtä omituisena ja vaikeana.
Häämme olivat onneksi muuten onnistuneet eikä niitä yksi ihminen voinut pilata. Mutta kenellekään en tätä pitokokkia suosittelisi.

6

6051

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämä Ahola

      työskentelee??

    • heltsu

      Ahola vaikuttaa Turussa.
      Ja on ennenkin onnistunut melkein pilaamaan juhlat.

    • Omainen

      Meille hoiti siunaustilaisuuden ja kaikki meni hyvin!

    • Pöyristynyt

      Kyseinen pitokokki ei kykene normaaliin kanssakäymiseen eikä keskusteluun. Kohtelee ihmisiä epäkunnioittavasti ja halveksuen. Tilattiin kerran juhlaan ja perui viikkoa ennen juhlaa saadessaan isomman tilauksen käsiinsä. Ja kehtasi vielä kertoa syyn miksi perui. Ystävälläni kyseinen pitopalvelu oli muistotilaisuudessa ja ruoka loppui täysin kesken. Suorastaan käsittämätöntä.

    • Anonyymi

      Hautajaistarjoilut olivat loistavat.
      Koskaan en ole saanut niin hyvää ruokaa.
      Vadelmatäytekakku oli myös herkullinen.
      Tarjoulusta huolehti keski-ikäinen pariskunta, jonka käytöksessä ei ollut moitteen sjjaa.

    • Anonyymi

      Meillä ainoastaan positiivista sanottavaa mieheni kanssa. Todella herkkulliset ruuat saimme ristiäisiin ja asiointi hänen kanssaan oli myös vaivatonta. Tulemme käyttämään hänen palvelujaan jatkossakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe