Meillä oli häissämme pitopalveluna pitokokki Mikko Ahola.
Ruuat olivat herkulliset ja asiallisesti tarjoillut, mutta palvelu suorastaan absurdin tökeröä. Tämä henkilön ei todellakaan pitäisi olla palvelualalla. Yksinkertaisinkaan keskustelu ei sujunut kivuttomasti ja hääjuhlassa hän katsoi asiakseen kommentoida meidän tapojamme toimia ja omia järjestelyjämme. Kaikki hänen kanssaan hiemankaan tekemisissä olleet kokivat hänet yhtä omituisena ja vaikeana.
Häämme olivat onneksi muuten onnistuneet eikä niitä yksi ihminen voinut pilata. Mutta kenellekään en tätä pitokokkia suosittelisi.
Pitokokki Mikko Ahola
6
6061
Vastaukset
- tämä Ahola
työskentelee??
- heltsu
Ahola vaikuttaa Turussa.
Ja on ennenkin onnistunut melkein pilaamaan juhlat. - Omainen
Meille hoiti siunaustilaisuuden ja kaikki meni hyvin!
- Pöyristynyt
Kyseinen pitokokki ei kykene normaaliin kanssakäymiseen eikä keskusteluun. Kohtelee ihmisiä epäkunnioittavasti ja halveksuen. Tilattiin kerran juhlaan ja perui viikkoa ennen juhlaa saadessaan isomman tilauksen käsiinsä. Ja kehtasi vielä kertoa syyn miksi perui. Ystävälläni kyseinen pitopalvelu oli muistotilaisuudessa ja ruoka loppui täysin kesken. Suorastaan käsittämätöntä.
- Anonyymi
Hautajaistarjoilut olivat loistavat.
Koskaan en ole saanut niin hyvää ruokaa.
Vadelmatäytekakku oli myös herkullinen.
Tarjoulusta huolehti keski-ikäinen pariskunta, jonka käytöksessä ei ollut moitteen sjjaa. - Anonyymi
Meillä ainoastaan positiivista sanottavaa mieheni kanssa. Todella herkkulliset ruuat saimme ristiäisiin ja asiointi hänen kanssaan oli myös vaivatonta. Tulemme käyttämään hänen palvelujaan jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632172Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61826Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381334En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71970Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88960Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?187926Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21905Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39750- 19746
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93719