Mitä materiaalia omakotitalon tuulikaapin lattiaan? Jos olisi lattialämmitys, niin laatta olisi varmaan hyvä. Nyt on kuitenkin pieni patteri seinällä, joten laatta tuntuisi kylmältä ja saumat kuivaisivat hitaasti kengissä kulkeutuneesta kosteudesta. Onko muovimatto järkevin ratkaisu? Pohjamateriaali on lastulevyä.
Tuulikaapin lattia
T.A.P.
2
1162
Vastaukset
- muovimatto
on oiva yhdistelmä jos ei laatoita.
- Teekoon
tuulikaapin lattiaan laittaa hitu-virtaa käyttävän lämmityskaapelin tai -maton. Sen jälkeen voi myös laatoittaa. Saattais tarvita ehkä myös gyproc-levyn niin ei elä ainakaan niin paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163321
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit201856- 181841
- 801696
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321695- 261552
- 281400
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91364Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui351324Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111304