Sain tollasen liitetiedoston meilissä, jossa ei lue mitään. Tuli Saunalahden meiliosoitteeseen, jolla oon osallistunut kilpailuihin ja jaellut netissä jos on pitänyt rekisteröityä johonkin. Lähettäjän osoite oli periaatteessa "aito nimi" Anna Hall ja osoitteen loppuosa viittasi hollantilaiseen palvelimeen. Onko toi virus ai mitä? Kyseessä siis zip ja viestissä ei edes otsikkoa. Mulla on osa omaa nimeäni meiliosoitteessa, joten ei toi voi olla tarkoitettu oikeasti, jollekin samannimiselle tms. Ei kukaan osaisi rakentaa vastaavaa osoitetta suomalaisesta nimestä ennen kuin näkee sen/kaappaa.
docs.zip - ??? Lähettäjänä Hall???
^***apuaa
2
367
Vastaukset
- sneLLu
..edes kepillä,poista,tuhoa.Älä yleensäkään avaa liitteitä jotka tulevat tuntemattomilta.Ja vaikka tuntisit lähettäjän,skannaa filu virustorjuntaohjelmalla(päivitetyllä)ennen avausta.Kaverinkin koneella voi olla virus joka levittää itseään mailin välityksellä.
- Griffith
muu kuin pakattu kansio. Oikean päätteen voi kätkeä tehokkaasti vaikka ne olisi asetettu näkyviksi.
docs.zip [150 välilyöntiä] .exe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070