Nämä onnettomat firmat menevät ja tukevat tuollaista ohjelmaformaattia!Koko ajan kiroillaan ja juodaan viinaa kiroilen enemmän.Epäasiallisia käytöstapoja ja koko ajan v*t*t mielessä ja perseet olalla ollaan.Koko Big Brother BOIKOTTIIN.
Itse ainakin vaihdoin saunalahden eriin operaattoriin ja R-Kioskilla en koskaan enää käy!
Typerää tuollainen homma ja koko formaatti kusee jokapaikasta!
Päivän kirosana firmat ovat: Saunalahti ja R-Kioski!
Itse ainakin vaihdoin saunalahden eriin operaattoriin ja R-Kioskilla en koskaan enää käy!
Typerää tuollainen homma ja koko formaatti kusee jokapaikasta!
Päivän kirosana firmat ovat: Saunalahti ja R-Kioski!
Vastaukset 15
Vanhimmat
???
Voi saunalahti kun ärrättää tää koko sauna ärrän lahden BB:n sponsorointi.
Mä en ärrä tasan mee enää yhteenkään sauna ärrä lahden toimipisteeseen.
Minä pidän saunalahtelaista ja ihan taloudellisesta syystä. Mikään muu operaattori en tarjoa minulle sopivampaa / halvempaa liittymää.
Hymyillään, kun tavataan Ärrällä ostoksilla. Koputa selkään, ellen huomaa (voi olla saunalahtelainen kesken ja ne voi kestää kauan, kun on ilmaista puhumista saunalahtelaiseen).
Katsoppas subin katsoja tilastoja. Taitaa kyseinen ohjelma olla aika kärjessä. Uskoisin kanavien kilpailevan katsojista ja siten lähettävän sellaista ohjelmaa mikä katsojia kiinnostaa.
Itsellä saunalahden puhelinliittymä (ollut jo kauan) ja olen siihen tyytyväinen. Minä en operaattoria valitse tv-ohjelmien mukaan.
Ne varmaan keksi nimittää sitä raiskattua Soneraksi niin pysty kaikissa medioissa haukkuun sitä.
Taisi tulla siinäkin aika paha ylilyönti, kun ketään ei raiskattu, mutta mitäs siitä,ilmanen puheaika korvaa kaiketi.
voi helvetti mikä idiootti.asut vuokralla ja sua pännii kun mainostetaan sen varjolla ryyppäämistä niin muutat muualle.varmaan vaihdat autoa/työpaikkaakin jos ei mainokset miellytä tai joku sakki käyttää sen puitteissa/varjolla viinaa ja kiroilee hahaha.idiootti.
Eikö tässä ole kysymys ohjelman sisällöstä, jota ärrä ja saunalahti rahoittaa, eikä niiden mainoksista?????
Sama asia edellisessä viestissä jos mainostaja olisi esim VVO tai Opel auto. Hitto että pinnallista porukkaa. Varmaan sä luopusit asunnosta ja autosta jos rahoittajana olisikin nuo ja omistasit sen Opel auton. Älkää vaan käyttäkö Valion tuotteitakaan kun hekin rahottaa omalla osallaan ohjelmaa.
Siirryn välittömästi Arlan tuotteisiin.
valiolla on arvot ihan sekasin
Älä unohda Arabiaa, Iskua, Canonia tai Luhtaa, jos jotain noista kotona on muista poistaa ne sieltä jo tänään.
Markkinatalous joka jyllää ja kilpailu on kovaa.
Kuluttajilla on täysi vapaus päättää mitä ja mistä tarvitsemansa tuotteet hankkii.
Ohjelman taso on alle arvostelun ja kertoo silloin myös sponsoroijien arvoista.
Ei se ole sen monimutkaisempaa ja kioskeja, operaattoreita, elintarvikkeita ym tuotteita on ylenpalttisesti muitakin.
canonia ei ole kun vanha kamera, se joutaakin jo roskiin. Luhta??? onko sellainen vielä?
Arabiaa en osta kun se on niin alkeellisen massiivista ja kallista.