Kävin juuri täyttämässä pellettisiilon ja oli hupaisa kuunnella kun pelletit ropisivat iloisesti polttimeen kun poltin oli juuri syttynyt. Katselin aikani läpinäkyvästä putkesta kun iloiset pelletin palaset pomppivat iloisesti polttimeen. pelletit tietävät että olemme ihmisiä varten jotta ihmiset saavat lämmintä vettä ja lämpöä.
Hupainen pellettilämmitys
Iloinen Pellettilämmittäjä
51494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
minäkin lämmitän,mutta eiköhän tuo jankutus alkaisi jo riittämään?
varo nauru pidentää ikää ja näin pellettiä kuluu runsaasti ellei erittäin paljon ja näin iloisia happosateita on luvassa runsaasti ja näin iloisesti saastutamme ympäristöä
Lisää hupia saavat kanssaihmiset kun katsovat nokista naamaani. Kaupassa käynti on yhtä juhlaa kun kanssaihmiset nauraa ja lapset haukkuu maahanmuuttajaksi.
Viisaat ihmiset kuten minä käyttävät tuhkan poistamiseen tuhkaimuria emme elä enää 1800 luvulla jolloin tuhkat poistettiin käsin. itselläni on tehokas ja kaiken tuhkan pesästä siististi puhdistava imuri, et mietippä sitä siellä ihan vaikka koko päivä.
No köyhillä huvit on tietty vähissä ja tyhmempää huvittaa näköjään puunpalasten palaminenkin;)