onnistuvat kehittämään sellaisen mersun jossa toimii valot ja vilkut????
Vastaukset 9
Mulla toimii valot ja vilkut. Tällä palstalla taidettiin aiemminkin käydä sama keskustelu; vaikka mulla ne toimivat en käytä.
Säästyy hankalalta H7:n vaihtotyöltä, ei tule jätteitä pakkauksista eikä vanhoista polttimoista, säästyy polttoainetta ja tietysti rahaa.
Vilkkuakaan en jaksa usein käyttää, ehkä joskus jossain risteyksessä ruuhkassa jossa on väärinkäsityksen vaara.
Master Eq- Mister Mitsu
Nyt ymmärrän miksi 80 000km rääkätty mese maksaa 65 000€...
Ei ole käytetty, on vaan ajettu.
Tais olla iltasanomassa koeajo uudesta, tosin pienemmällä koneella, joka maksoi juuri yli 60 000€
Ei, älä ala selittämään varusteista, ne maksaa vain uudessa, ei käytetyssä.
Ja on siinä uudessakin, halvemmassa, tarpeeksi.
Mutta älä huoli, saat ajaa itse meselläsi, ei se jannu autoos osta, ehkä sen takia koska olet niin vitun ylimielinen kuski liikenteessä. - niksi
myy mersun romu pois ja osta polkupyörä.Silloin säästät rahaa.
- Tulee mahtavasti esille
Alkuun pieni vitsi:mitä yhteistä huoralla ja mersulla...no,molemmissa on mulkku sisällä,mutta asiaan koittakaapa seurata liikenteessä ajovalojen ja vilkkujen käyttöä,lähes poikkeuketta pimeä ja/tai vilkuton auto on mersu!!mutta kuten toi dorka kirjoitti että ei ole enää varaa käyttää valoja ja vilkkuja kun on menny viimeiset sentit autoon.eli "vaikka on ruvella perse niin paidat on siliämässä"
- VarmaTieto
Tulee mahtavasti esille kirjoitti:
Alkuun pieni vitsi:mitä yhteistä huoralla ja mersulla...no,molemmissa on mulkku sisällä,mutta asiaan koittakaapa seurata liikenteessä ajovalojen ja vilkkujen käyttöä,lähes poikkeuketta pimeä ja/tai vilkuton auto on mersu!!mutta kuten toi dorka kirjoitti että ei ole enää varaa käyttää valoja ja vilkkuja kun on menny viimeiset sentit autoon.eli "vaikka on ruvella perse niin paidat on siliämässä"
Lakatkaa nyt hyvät ihmiset vahtimasta Mersukuskien tekemisiä. Jos eivät käytä valoja taikka vilkuta, ei se näillä nettipalstoilla vaikeroinnista parane.
Ja olihan tuossa ympäristöystävällisyys hyvänä perusteena =)
Eli pikku liikennepollarit, keskittykääpä niihin omiin tekemisiinne.
VT - mitähän sinäkin
VarmaTieto kirjoitti:
Lakatkaa nyt hyvät ihmiset vahtimasta Mersukuskien tekemisiä. Jos eivät käytä valoja taikka vilkuta, ei se näillä nettipalstoilla vaikeroinnista parane.
Ja olihan tuossa ympäristöystävällisyys hyvänä perusteena =)
Eli pikku liikennepollarit, keskittykääpä niihin omiin tekemisiinne.
VTperseaukinen täälä iniset?surkeet on sullakin jutut ja selitykset,se kun vaan on niin yksinkertaista että kaikilla ei ole VARAA pitää valoja päällä=)
- uudessa
E-mallin mersussa on hieno valoautomatiikka joka itse säätelee valoja nopeuden ja kelin mukaan, voi itse valita useammasta ohjelmasta sopivan, tälläistä ei ole missään muussa merkissä,mutta mersuhan onkin esikuva !
- follow the star
johtotähti todellakin näyttää suunnan. Muut merkit sitten kopioivat ratkaisuja n. 5 vuoden viiveellä.
- jännää!
Toimiikohan tuo peräti 2 kk vai hajoaako jo sitä ennen? Nämä sähkövempaimet kun ovat nykymersuissa melko ongelmallisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?242533Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko881662- 1351043
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.143783Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si80759Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv100750- 54722
- 13697
On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43652Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12638Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan100637- 49580
- 142579
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44579- 65571
- 42540
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä54528S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan14526Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36520Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas29516