Onneksi olkoon

Olet miltei tuplannut kokosi viimeisen vuoden aikana. Sinustahan kasvaa näköjään iso poika ja tunnut edelleen kasvavan melkoisella vauhdilla!

P.S. Muistathan sen lounastapaamisemme torstaina klo 14.45. Kokki on luvannut laittaa parasta pöytään!
6470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

et silti pääse omaan vaikka korko olis 654645%. Kerran vuokralla, aina vuokralla. Makaa eritteissäsi ja muista imeskellä jokailta kattopahvia, saat unenpäästä kiinni.

Äänestä
  • Käyt kuumana kuin Ladan pakosarja!

    Hellitä vähän ja ota keksi.

    Äänestä

Tekee varmaan EKP:n mieli nostaa peruskorkoa näinä päivinä...

Äänestä

...kun on korko kiinteä. Antaa nousta !

Äänestä
  • lounaskin jo ennakkoon. Ollaanpas sitä nyt niin rahojen tunnossa...

    Äänestä

  • maksetaan kirjoitti:

    lounaskin jo ennakkoon. Ollaanpas sitä nyt niin rahojen tunnossa...

    ...kuten kävi nyt. Vuosi sitten kiinteäksi ja jokainen koronnosto kelluvissa koroissa tuottaa, ei laskennallista voittoa, mutta ainakin hyvää oloa. Siinä mielessä olet ihan oikeassa, että nimenomaan "rahojen tunnossa", sillä säästynyt raha ei tuota mitään muuta kuin tunnetta, ei rahaa kassaan. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Euribor 12 kk! kirjoitti:

Olet miltei tuplannut kokosi viimeisen vuoden aikana. Sinustahan kasvaa näköjään iso poika ja tunnut edelleen kasvavan melkoisella vauhdilla!

P.S. Muistathan sen lounastapaamisemme torstaina klo 14.45. Kokki on luvannut laittaa parasta pöytään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu