Kyselen hassuja, mutta kysyn silti! Akvaariota hankkinut.
Mistä voi tietää kuinka kovalla suodatin täytyy olla? Kuinka tärkeä on veden karbonaatti kovuus ja veden kokonaiskovuus arvo?
Kysyisin vain
4
325
Vastaukset
- gdgdgd
Pätevämmältä foorumilta jossa on akvaarioharrastajia joilla on oikeaa tietoa toisin kuin täällä: http://www.aqua-web.org
- fish KING
kohta joku menettää hermonsa ja kaataa paskaa jonkun niskaan, melkosta mafia toimintaa sanomminä.
Ei sana vapautta aikas kommunistista suuntausta jos tuolla lailla AWn suuntaan ihmisä ohjaillaan???
Muistaako kukaan vaari-on kohtaloo, ukko haukuttiin jopa ulkonäkönsäkin puolesta kun erehty laittaan galleriaan kuvansa, ihme sakkia liikkeellä kun sitäkin piti mennä lobbaamaan. - rrrrr
mutta on jotenkin ankea sivusto. Ei jaksa lukea ja asiantuntevuus.. no jaa.
- fish KING
Mitä kalaa sulla mandollisesti on akvaariosta, jotkin kalat vaatii melkeimä koskimaisia olosuhteita kun taas toiset kalat uivat mielellään aivan tyvenessä vedessä.
Kovuudella on merkitystä jos harrastaa joko Malawi akvaarioita tai sitten sellaisia kaloja joiden vaatimukset ovat ovemman veden puolella kuten monet synnyttävä hammaskarpit (miljoonakala) jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954