rock on muotia

jeee syksyn kuumin ja telven kuumin muoti on ROCK! mutta kaikki pukeutuu oman tyylin mukaan mutta uusi tyyli on saapunut suomeen
71046
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sä olet oikeessa! rock on kuumin muoti mä pukeudun muodin mukana tosi siistii kun muoti muuttuu koko aika

Äänestä
  • Rokkari-tyyli on huippuu!!!!!:D

    Äänestä

Eikös se ala olla jo vähän "out"? Täällä sitä on hehkutettu ja ihkutettu ainakin ihan tarpeeksi.

Äänestä

Siis mä olen jo pitkään pukeutunut omaan rocksopivaan tyyliini, mikä siis ei tarkoita mulle mitään bändipaitoja ja niittivöitä. Ne on NIIIN tylsiä kun joka iikalla ja ellillä on samanlaiset. Siksipä mä olen kehittänyt oman salaisen rockcocktailini, eikä kukaan tajua että mun tyylin takana on nimenomaan se sana rock. :) Eipä tule kukaan sanomaan että ootko säkin nyt vähän rock kun se on muotia, blää blää. Mä olen salaa rock. Ja se on paljon siistimpää kuin joku niittivyö tai kajalit poskessa asti tai tupeerattu tukka, alright??? Te ootte tylsiä jos ootte aina samanlaisia, kehittäkää jotain muuta, UUTTA!!! Käyttäkää aivojanne, please.

Rakkaudella Salarock

Äänestä

mun mielestä kannattaa pukeutua sellasiin vaatteisiin jossa on kiva liikkua ja olla.. mut mielummin yksvärinen ku joku raitapaska..

Äänestä

Juu ei rokc ole muotia. Silloinhan asiat olisi ihan hienosti jos hevarit olisi yleisiä. Rokissa kaikkihan on kyse vapaudesta.

Äänestä

ja ihan tarkkaanko olet näin aattellut?
no jos kerran on niin "jee" että rock on hyväjuttu ja on muotia ja pidät kerran rock-tyylistä,niin miksi ihmeessä et sitten ole aina rock. siis tarkotan että jos rock on niin huippu niin miks pitää seurata muodis jonnekki glamour-iltapuku-meininkiin asti,vai onko sitten niin,että kun tuo aika koittaa niin rock onkin ihan out ja s11s d444444!1! emmä voi olla rock vaan mä oon hei glamour kun rock on out,ja mä oon aina muodin huipul. voi jumalauta. itkettää teidän muoti-friikkien takia. no ei kyllä oikeestaa. emmä nyt alistu siitä ,että jotkut on pissiksii ja kulkee muodin mukana,eikä teil oo mitään omaa juttuu. KEHKEH. mutta ota kuule kohteliaisuutena tai aatteleppa vaikka sillee positiivisesti ,et ainakin muilla ihmisillä on hauskaa kun saadaan nauraa teille. :''D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesä sika kirjoitti:

jeee syksyn kuumin ja telven kuumin muoti on ROCK! mutta kaikki pukeutuu oman tyylin mukaan mutta uusi tyyli on saapunut suomeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu