Löytyy 5 vanhaa ehiökorttia. Kulkeneet vuosina 1901(2kpl),1890(2kpl),1888(1kpl) belgiasta saksaan, belgiasta Ath:n, itävallasta saksaan, italiasta saksaan ja englannista saksaan.
Eli kysymys kuuluu onko kenties arvoa ja että mistä voisi löytää lisätietoa tai mahdollisia keräilijöitä, jotka tietäisi näistä lisää/jotain.
Ehiökortit
7
715
Vastaukset 7
- siinä
paksussa LAPE-luettelossa tietoa myös ehiökorttien arvosta eri aikakausilla.
- joooo...
Täytyypäs polkaista kirjastoon etsimään paksu LAPE. Kiiitoooos!
- ememem
Ota selvää missä toimii lähin postimerkkikerho.Useilta isommilta paikkakunnilta tällainen löytyy.Siellä osaavat kertoa mistä tietoa saat.Pari kaveria tarjottelee LAPE-luetteloa mutta sieltä EI löydy eurooppalaisia ehiöitä,ainoastaan suomalaisia.
- ememem
Googleta "suomen filatelistiliitto jäsenkerhot"niin löydät luettelon jäsenkerhoista sekä näiden yhteyshenkilöistä.
- alkuper.
ememem kirjoitti:
Googleta "suomen filatelistiliitto jäsenkerhot"niin löydät luettelon jäsenkerhoista sekä näiden yhteyshenkilöistä.
Tattis sulle vastauksista.
- sorry,
alkuper. kirjoitti:
Tattis sulle vastauksista.
ei niitä kyllä lape-luettelosta löydy, kun ulkolaisia ovat. Luin niin äkkiä, etten tajunnut.
- slim
ovat, itse keräilen kyseisiä kortteja ja niiden käypä hinta on n. 1 - 5 € kpl riippuen kunnosta ja leimoista ja mahd lisämerkeistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051589
- 881328
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi1331270- 591071
- 65911
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste160802Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T20795- 45767
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?90734Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24641