Auton säilyttäminen Helsingin Länsiterminaalissa?

Olisimme menossa Tallink Galaxylle lokakuun lopussa. Missä ja mihin hintaan henkilöautoa voisi satamassa säilyttää? Jos jollain on tietoa/kokemuksia, niin arvostaisin niitä paljon.
8740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Terminaalin alla parkkihalli ja vajaan puolen kilometrin päässä parkkialue,hinta molemmissa muistaakseni n 15€.
Btw miksi mennä Tallinkille :(

Äänestä
  • Siitä parkkialueelta, joka on noin puoli kilsaa ennen terminaalia, on ilmainen kuljetus terminaaliin ja takaisin, tai on ainakin ennen ollut! Ja vielä täytyy tarkentaa, että ihan 15 eurolla ei taida tuota vuorokautta saada, vaan menee lähemmäksi kahtakymppiä, mutta kuitenkin :)

    Äänestä

  • taas näitä "ei tallink" tyyppejä, uimallako sinä kuljet Tallinnaan sillä mitä vikaa Galaxysssa on, hieno kuin mikä.

    Äänestä

  • Parkkihallia ei ollut terminaalin alla ollenkaan viimeksi käydessämme. Kaivinkoneita siellä näkyi. Kauempana oli parkkipaikka, josta oli kuljetus.

    Äänestä

  • parasta AAA kirjoitti:

    taas näitä "ei tallink" tyyppejä, uimallako sinä kuljet Tallinnaan sillä mitä vikaa Galaxysssa on, hieno kuin mikä.

    kunnioittava ei mene Tallinkin laivalle, se on kahisevien tuulipukujunttien laivafirma. Tallink-matkustajien päätä painaa lähinnä se, mistä saisi kossumäyräkoiran halvimmalla. Ja toinen Tallinkin matkustajaryhmä on sikaileva nuoriso. Jos katsot kuuluvasi näistä jompaan kumpaan ryhmään, viihdyt varmasti Tallinkilla, mutta jos kaipaat jonkinlaista palvelun tasoa tai kunnioitusta henkilökunnan taholta-unohda Tallink. Suomalaisella laivalla palvelu ja kaikki pelaa kun miehistön palkatkin on asiallisella tasolla-tässä kannattaa suosia kotimaista!

    Äänestä

Parkin hinta on 20 euroa / vrk, ilmainen kuljetus p-alueelta terminaaliin ja päinvastoin on aika satunnaisen tuntuista, nopeemmin pääsee kun kävelee matkan...

Äänestä

Länsiterminaalia vastapäätä on hermeettisen kokoiset parkkialueet ja useita lippuluukkuja, joihin maksetaan tunnin tarkkuudella, kauanko autoa pitää parkissa. Noin 26e/vrk. Tilaa on ollut aina, kun sinne on autoa viety.

Äänestä

Halvemmaksi tulee välillä ottaa auto mukaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vanhempi matkailija kirjoitti:

Olisimme menossa Tallink Galaxylle lokakuun lopussa. Missä ja mihin hintaan henkilöautoa voisi satamassa säilyttää? Jos jollain on tietoa/kokemuksia, niin arvostaisin niitä paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu