Modeemiko menee rikki?

Voiko modeemi mennä salamasta/ukkosesta rikki?
Tarkootan, jos piuha on koneesta irti mutta kaksi muuta piuhaa on seinässä kiinni.
4215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Modeemi on puhelin- ja sähköverkon välissä. Oikea salamapyydys.

Äänestä

itselläni meni ukosessa kanssa rikki tuntuvat modeemit olevan herkkiä ukkoselle . minkä merkkisestä modeemista on kyse?

Äänestä
  • Mulla ei oo "vielä" mennyt rikki, kyselin vaa etukäteen, jotta tiedän ottaa kaikki johdot irti tulevia myrskyjä odotellessa.

    Äänestä

kysäsin vain modeemin mallia koska ainakin a-linkin modeemit menevät takuuseen jos ukkonen hajoittaa täytyy tietysti olla takuu voimassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flashmaan kirjoitti:

Voiko modeemi mennä salamasta/ukkosesta rikki?
Tarkootan, jos piuha on koneesta irti mutta kaksi muuta piuhaa on seinässä kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu