Koirahoitola Turusta?

Hei,

etsin hyvää koirahoitolaa kahdelle pienelle koiralle n. 4 vuorokaudeksi marraskuun alussa Turun lähellä. Onko kokemuksia/tietoja? Suositteluja?

Tietoja voi lähettää myös postiini [email protected]
101273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Omasta hyvästä kokemuksesta voin suositella
Raisiossa olevaa Koirapäiväkotia .
Tietoja löytyy netistä. Kannattaa käydä
tutustumassa etukäteen .

Äänestä

tämä paikka:http://www.suvimarjankennel.fi/
Tämä henkilö toimii myös koirankouluttajana, jos esim on oman koiran kanssa jotain ongelmia hän antaa neuvoja myös niihin asioihin.

Äänestä
  • Harva koira osaa käyttää "ulosmeno" luukkuja ?
    tai ei ainakaan meidän pikku koiruset.
    Pissu hädästä voi tulla siistille koiralle
    painajainen !!!
    Tiedän näitä tapauksia muitakin ,valitettavasti.
    Reilut "pissalenkit" on helpompi niille jotka
    ovat tottuneet tekemään hätänsä lenkillä.

    Äänestä

www.koiramaki.net

ja

www.tassumaki.com

Äänestä

Minustakin on hyvä että käyt tutustumassa
hoitopaikkoihin ja niin voit verrata niitä
toisiinsa.Näet miten koirat pääsevät ulos
tarpeilleen ? huomaat onko tarhat "likaisia" sikolättejä vai ok.

Äänestä

Tässä yksi www.nassutassu.com

Äänestä

koiriani on Tassumäen koirahoitola!

Äänestä

Koiramäki. En ole koskaan kennelhoitoon vienyt, enkä tule viemäänkään, nyt kun löysin nämä ihmiset ja Koiramäen. Ovat kyllä aivan ainutlaatuisia!
Koitisivut tuntuvat liian hyviltä ollakseen totta, ehkä liiankin, mutta käynti paikan päällä ja varsinkin ensimmäinen hoito saa kyllä ajattelemaan, että ei minnekään muualle enää.
Voisin viedä koiran sinne vain lomailemaan, vaikken itse mihinkään lähtisikään.

Äänestä

Vanha ketju, mutta itse täytyy suositella Maskussa sijaitsevaa Clea's Kenneliä. (www.cleaskennel.fi) Koiria ei viedä lenkille, vaan niillä on jokaisella oma, tilava ulkotarha, johon saavat vapaasti kulkea sisältä.

Itse koirani hoitoon olen ollut erittäin tyytyväinen. Hoitolahintaan kuuluu aina ruoka, ja he hankkivat koiralle juuri sitä ruokaa, mitä se on tottunut syömään. Omistajat ovat todella mukavia, ja heistä todella näkee heidän välittävän koirista.

Äänestä
  • Mielestäni kuulostaa koko ajatus aika kamalalta etteivät koirat pääse lainkaan lenkille. Jos koira viikonki tuolla hoidossa niin luulisi että aika pahasti pitkästyvät/tuskastuvat kun ovat kokoajan vaan samassa tilassa näkemättä tänä aikana mitään muuta ja saamatta mitään viriketoimintaan tai aktivointia. Tuonne en ainakaan ikinä omia koiriani veisi. Idea kyllä hyvä ja positiivista se että pääsevät tarpeilleen samantien mutta kyllä koirat enemmän liikuntaa tarvitsevat kuin tarhassa ympyrää kulkeminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shibo2 kirjoitti:

Hei,

etsin hyvää koirahoitolaa kahdelle pienelle koiralle n. 4 vuorokaudeksi marraskuun alussa Turun lähellä. Onko kokemuksia/tietoja? Suositteluja?

Tietoja voi lähettää myös postiini [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu