Ihme touhua. Paketin kyljessä lukee ClioI 1.4 ja koodi on oikein, mutta suodattimen ympärysmitta on useamman sentin yli. Eipä tuota viitsi autoon laittaa, kun suodattimen ohi pääsisi helpostikin ties mitä töhnää koneeseen.
Motonetin ilmansuodatin
Rapa
41763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin, ihme touhua.
Menisikö palaute motonettiin paremmin perille jos siitä kertoisi heille eikä valittaisi täällä, missä kommenttisi häviää syystuulen mukana ilmaan.
Alkuperäisen viestin informaatioarvo oli mielestäni hyvä: Motonetin ilmansuodattimet saattavat olla väärän kokoisia pakkauksen koodimerkinnöistä huolimatta.
Tällaisen asian havaitseminen saattaa olla peräti harmillista kauppareissun jälkeen vasta kotipihalla.
Kiitän alkuperäistä kirjoittajaa tiedosta ja otan asian onkeeni.
Eh eh, ja jos hän ilmottaisi siitä motonettiin, asia korjattaisiin siellä jolloin olisikin taas ihan oikean kokoisia suotimia tarjolla.
Mulla ilmansuotimen kohdalla hinnastossa lukee, että harvoin meillä. Todennäköisesti on muutama auto johon sitä kokoa on laitettu.
Jos menee kauppaa käytetyn kanssa, niin saa melko varmasti oikean kokoisen.